Kolay Örgüler

0-3 Aylık Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

0-3 Aylık Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek Yeleği Yapılışı

Kız veya erkek bebekler için bebek yeleği hazırlamak isteyenler farklı modeller arasından tercih yaparak hem şık hem de kullanışlı modeller hazırlayabilirler. Yeni doğan bebekler için hazırlanacak olan 0-3 aylık örgü bebek yeleği yapılışı bebeğinizin soğuk havalarda üzerine gidebileceğiniz şık ve kullanışlı yeleklere sahip olmanızı sağlamaktadır. Aynı modeli farklı renk seçenekleriyle uygulayarak kız veya erkek bebekler için uygun şekilde hazırlamanız mümkündür. Şiş ile örgü yapmayı bilenler için son derece basit uygulamaya sahip olan model kısa süre içerisinde tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilebilir.

İlk aşamada 136 ilmek ile başlayarak daha sonrasında altı sıra haroşa örgü yapılması gerekmektedir. 30 sıra haroşa örgü örülecek düğme delikleri için gerekli açıklıkların bırakılması gerekmektedir. Basit uygulaması olması nedeniyle örgü bebek yeleği hazırlamak isteyenler için tercih edilebilecek son derece şık modeller arasında yer almaktadır. Haraşo örgünün sonunda koltuk altı ve boyun bölgeleri bırakılarak kesme işlemi yapılmaktadır. Arka kısmında 50 ilmek kalmaktadır. Kollarda 14 ve koltuk altında da aynı şekilde 14 ilmek kalarak kesilmektedir.

Örgü Bebek Yeleği

İlk üç ayda özellikle bebekler için kullanılabilecek örgü bebek yeleği modelleri bebeğinizin soğuk havalarda üşümesini engellemektedir. Detaylı şekilde verilen anlatımlar özellikle modeli uygulamak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Birebir aynı şekilde uygulama yapılması modeli aynı şekilde çıkartmanızı sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Akıllı İpten Bonbon Şekeri Patik Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek