Kolay Örgüler

2 – 3 Yaş Çocuk Örgü Etek Yapılışı

2 – 3 Yaş Çocuk Örgü Etek Yapılışı

Kız çocukları için örgü etek modelleri veriliyor. 2 – 3 yaş çocuk örgü etek yapılışı bilgileri ile siz de çocuğunuz için etek örebilirsiniz.

Örgü Etek Nasıl Yapılır?

Etek modeller arasından beğendiğiniz bir model için örgü etek nasıl yapılır sorusunu sorabilirsiniz. Verilen ölçü ve bilgiler çocuklar içindir. Bunu göz önünde bulundurup, beğendiğiniz modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Sevimli örgü modelleri;

Çiçekli olan modeller, düz modellerin üzerine eklenmiş olan süsler ile sevimli örgü modeller oluşturabilirsiniz.

2 – 3 yaş içim ilmek sayısı;

Evet, yapacağınız etekler çocuğunuzun bel boyuna göre ilmek oluşturacaksınız. 2 – 3 yaş için bel boyuna tekabül eden ilmek sayısı 168 ilmek olarak belirlenmiş.

Motiflerde Kullanılan ilmek sayısı;

21 ilmek, 168 ilmekten yapılan bir etek için yeterli oluyor. Çocuk için örgü etek modelleri içinden seçmiş olduğunuz model ile örgünüzü yapabilirsiniz.

Kaç Numara Şiş Kullanmalıyım?

Genel olarak yapacağınız modellerde seçmiş olduğunuz ipin kalınlığı önemli. Verilen model için kullanmanızın uygun olduğu şiş için 5 numaranın son derece uygun olduğunu söyleyebiliriz. Etek için uygun ipliği almak adına, alırken de yardım isteyebilirsiniz. Örgü etek modelleri nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre hareket ederek, uygun olan şişi almanız konusunda yardımcı da olunacaktır. Modelin doğru şekilde örülmesi, verilen bilgileri kullanmanız ile son derece kolay olacak.

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1 Paylaşımlar
Paylaş1
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş