Kolay Örgüler

2 Haftada 10 Kilo Verdiren Egzersizler

2 Haftada 10 Kilo Verdiren Egzersizler
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Sağlık noktasında sorunsuz bir hayat sürmek hemen herkesin istediği şeyler arasında yer alır. Sağlık problemi yaşamadan devam edilen bir hayat insanları mutlu eder. Sağlıklı olmak ve hastalıklar ile ilgili olarak sorun yaşamamanın önemli noktalarından birisi de spor yapmak olarak görülmektedir. Spor yapmak, kilo almayı engellemekle birlikte kalp ve damar sağlığı üzerinde oldukça etkilidir. Bunun içinde sağlıklı olmak ve sağlığı korumak için yapılabilecek şeylerin arasında spor yapmak bulunmaktadır. Spor etkinliklerinin içerisinde egzersizler önemli bir yer tutar. Spor salonunda ya da spor için ayrılmış özel alanlarda ya da evde spor amaçlı egzersiz yapılabilir. Hızlı şekilde kilo verdiren egzersizler sayesinde fazla kilosu bulunan kişiler kolay şekilde zayıflayabilir. Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlık kazanmak için bu tarz egzersizler her yerde yapılabilir. Doğru şekilde yapılan diyet ve egzersiz hareketleri ile iki hafta kadar sürede on kilo verebilmek mümkündür.

Kilo Vermek İçin Diyet Programı

Zayıflamada Sporun Etkisi

Spor yapmanın zayıflama üzerinde çok fazla etkisi bulunmaktadır. İnsanlar zayıflamak istedikleri genellikle diyetlere başvururlar. Ancak tek başına diyet yapmak sağlıklı zayıflamayı sağlayamaz. Tek başına diyet yaparken insanlar kilo kaybını yaşarken sağlığını kaybetme riski taşır. Bu riski ortadan kaldırmak için yapılabilecek en mantıklı şey diyet ile birlikte spor yapmaktır. Kilo verdiren egzersizler tercih edilerek yapılan diyet sayesinde kilo verme işlemi sağlıklı şekilde yapılabilir. Diyet ile birlikte insanların kilo alması engellenmiş olur. Yapılan özel spor ve egzersizler ile de zayıflama sağlanabilir. Spor yapılırken kilo verdiren egzersizler tercih edildiğinde daha az yorularak daha etkili zayıflama mümkün hale gelir. Özellikle kilonun yoğunlaşabildiği karın çevresi gibi alanlarda etkili olan hareket ve egzersizler sayesinde bu alanlardaki yağların eritilmesi daha kolay olacaktır.

Evde Sağlıklı Zayıflama

Zayıflama amaçlı olarak spor yapacak olan kişiler için spor salonuna gitmek gibi bir şart bulunmamaktadır. Tabi ki spor salonuna gitmek daha bilinçli spor yapılmasını sağlayabilir. Spor salonunda bulunan eğitmenler zayıflama ile ilgili olarak yardımcı olacaktır. Bununla birlikte spor salonuna kayıt olmak spor yapmayı zorlayabilir. Bu gibi sebepler ile spor salonuna girmek daha faydalı olabilir. Ancak farklı sebepler ile spor salonuna gidemeyecek olan kişiler evlerinde yapacakları egzersizler ile zayıflayabilir. Kilo verdiren egzersizler evde yapılarak bilinçli şekilde zayıflanması mümkündür. Belirli egzersizlerin sürekli olarak yapılması zayıflama üzerinde etkilidir. Günlük olarak yarım saat yapılan egzersizler sayesinde çok fazla yorulmadan zayıflamak mümkündür. Saatlerce spor yapmak yerine her gün yarım saat spor yaparak etkili zayıflama sağlanabilir.

Evde Sağlıklı Zayıflama

Egzersiz Yaparak Nasıl Zayıflanır?

Kilo verdiren egzersizler arasında birkaç farklı egzersiz bulunmaktadır. Bunların bir tanesi yerinde zıplayarak elleri açma hareketidir. Zıplama hareketi yapılırken aynı anda hem ayaklar hem de eller açılır ve devamında tekrar kapatılarak hareket tekrarlanır. Mekik ve şınav hareketi olarak bilinen hareketler de zayıflama üzerinde etkili olmaktadır. Şınav hareketi jim olarak da bilinmektedir. Başka bir hareket duvara yaslanarak çömelme şeklinde aşağı yukarı hareket etmek bulunmaktadır. Sandalye kullanılarak yapılan bazı hareketler yürüme kadar etkili olmaktadır. Sandalye üzerine çıkarak yapılan hareket yağ yakma konusunda etkilidir. Bu hareket için çok yüksek olmayan bir sandalye ya da merdiven alanı kullanılabilir. Çömel ve kalk hareketi olarak bilinen hareket özellikle karın kasları üzerinde etkili olmaktadır. Tek ayak üzerinde oturma ve kalkma hareketi yaparak kalori harcamak da mümkündür. Bu hareketlerin belirli sürelerde yapıldığında doğru beslenme ile birlikte bir haftada beş kiloya kadar zayıflatabileceği belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şeyda Coşkun Diyeti ile 3 Günde 4 Kilo Ver başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ