Kolay Örgüler

2021 Yılı Tığ İşi Çeyizlik Oya Modelleri

2021 Yılı Tığ İşi Çeyizlik Oya Modelleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tığ İşi Çeyizlik Oya Modelleri

El emeği göz nuru ürünler her zaman ve her daim çeyizliklerin vazgeçilmez parçalarındandır. İlmek ilmek işlenen oyaların yeri ise ayrıdır. Bir anlamda geçmişimizden günümüze miras kalan oyalarla yapılan ürünler çeyiz sandıklarının olmazsa olmazı olarak kendilerine ayrı bir yer edinmiştirler. Ayrıca hemen her evde hobi olarak da yapılan el işleri kişilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir aktivite olarak da önerilmektedir. 2021 yılı tığ işi çeyizlik oya modelleri arasında yer alan oyalar, havlu, masa örtüsü, yatak örtüsü ve daha pek çok ürüne ayrı bir güzellik ve hava katmaktadır.

En Yeni Tığ İşi Oya Modelleri
En Yeni Tığ İşi Oya Modelleri
Çeyizlik Tığ İşi Oyalar
Çeyizlik Tığ İşi Oyalar
Muhteşem Tığ İşi Çeyizlik Modeller
Muhteşem Tığ İşi Çeyizlik Modeller
Tığ İşi Çeyizlik Oyalar
Tığ İşi Çeyizlik Oyalar

En Çok Tercih Edilen Modeller

2021 yılı tığ işi çeyizlik oya modelleri arasında en çok tercih edilen pırpır model işlemeli iğne oyaları her eve ayrı bir tarz katmakla birlikte hanımların en sık kullandığı yazmaları da süslüyor.Bugün sizlere el emeği göz nuru oyaların en bilineni olan iğne oyalı pırpır modelli yazmanın nasıl yapıldığını aktaracağım.

Mükemmel Tığ İşi Oya Yapılışı
Mükemmel Tığ İşi Oya Yapılışı
Tığ İşi Oyalar
Tığ İşi Oyalar

İğne Oyalı Yazmanın Yapım Aşamaları

2021 yılı tığ işi çeyizlik oya modelleri içinde en çok kullanılan pırpır modelli iğne oyasını tercihinize göre tek renk ya da farklı renklerle de yapabilirsiniz. Ya da elinizde farklı ürünler için kullandığınız arta kalan farklı renklerdeki ipliklerle de yapabilirsiniz.

 • İlk önce oya örmek istediğimiz yazmayı elimize alarak tercih ettiğimiz renkteki iplikle zürafa biçimi işleyerek başlıyoruz.
 • Çepeçevre tüm yazmanın etrafını zürafa modeli ile tamamladıktan sonra bir üst tarafa geçiş yapıyoruz.
 • Tercihen beyaz renk iple devam ediyoruz.
 • Burada öncelikle minicik 4 adet pırpır işliyoruz. Dikkat edilmesi gereken ise, her bir pırpırın diğerindenbüyük olmasıdır.
 • Adeta merdiven şeklinde görünmesi için pırpırları işlemeyi sürdürüyoruz.
 • Pırpırları işledikten sonra bir üst kısmına geçiş yapıyoruz.
 • Bu bölüme ise ufacık pırpırlar yapıyoruz. Tekrar 4 adet ufak pırpır yaptıktan sonra elimizdeki ipi keserek son bir kez yaptığımız pırpırların üzerinden devam ediyoruz.
 • Yazmanın dört bir yanına pırpır işleyerek oyamızı tamamlıyoruz.
 • Biten oyamızın üzerine bir tülbent koyduktan sonra düşük ısıda ütü ile ütüleyerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.
Tığ Oyaları
Tığ Oyaları
Yeni Model Tığ İşi Çeyizlik Oya Modelleri
Yeni Model Tığ İşi Çeyizlik Oya Modelleri

Muhteşem Çeyizlik Oyalar

Muhteşem Çeyizlik Oyalar
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Pipetle Yapılan Tığ Oyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ