Kolay Örgüler

3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı

3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Bayanlar için çok farklı tasarımlarda örgü modelleri mevcuttur. Fakat bugün sizlere anlatacağım örgü modelini hem kazaklarınızda hem berelerinizde ve yelek gibi tüm örgülerinizde motif olarak kullanabileceksiniz. İşte çok beğenilerek örülen 3 boyutlu yapraklar bayan hırka, yelek, kazak örgü modeli anlatımı.

3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı

3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı

3 Boyutlu Yapraklar Bayan Hırka Yelek Kazak Örgü Modeli Yapım Aşamaları

 • Sizlere iki motiften oluşan 3 boyutlu yaprak modelini anlatacağım( ben 2 motifi anlatacağım siz öreceğiniz  giysiye göre motif sayısını artırabilirsiniz.)
 • Örneğin her bir motifi, sekiz ilmek ve 24 sıradan oluşmaktadır.
 • Bu örnek için 3.5 numaralı  şiş ve şişin kalınlığına göre ip seçmelisiniz.
 • Örneğimize başlamak için 23 ilmek atıyoruz ( bu ilmek sayısı iki motif için geçerli)
 • Birinci sıra için, bir ilmek düz bir ilmek ters örüp ipi şişe doluyoruz ve bir ters bir düz olmak üzere 7 ilmek örüyoruz.
 • 7 imek ördükten sonra ipi şişe dolayıp bir düz örüyoruz ve ipimizi içeriye alıyoruz. Ve yine 7 ilmek bir ters bir düz örüyoruz.
 • İkinci sıraya geçtiğimizde ise, bütün ilmekleri olduğu gibi örüyoruz. ( ters ilmekler ters örülecek, düz ilmekler düz örülecek)
 • İkinci ilmekte doladığımız birinci sırada ilmekleri ters örüyoruz.
 • Üçüncü sırada ise 2 ilmek düz örüyoruz, bir ilmek ters örüyoruz, bir doluyoruz 3 ilmek düz örüyoruz ve ipi içeri alıp bir dolayıp, bir ters bir düz olarak 7 ilmek örüyoruz.
 • Modelimizin arka kısmını hep aynı şekilde örüyoruz.
 • 5. Sıraya geldiğimizde 2 ilmek düz örüp, bir ilmek ters örüyoruz bir dolayıp 5 ilmek ters örüyoruz. Yine bir ters bir düz olarak 7 ilmek örüyoruz. Daha önceki üçüncü ve dördüncü sırada yaptıklarımızı tekrarlıyoruz.
 • Son sıraya geldiğimizde aynı işlemleri yapıyoruz, yaprağın tam tepe noktasına geldiğimizde tepede bulunan iki ilmeği örmeden alıp ipi doluyoruz ve örmeden aldığımız ilmekleri tekrar diğer şişe alarak örüyoruz. Böylece örgüye yaprak formunu kazandırmış oluyoruz.
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlara Kolay Yelek Örnekleri başlıklı makalemizde Kolay Yelek Modelleri, Kolay Yelek Yapılışı ve Kolay Yelek Yapılışı ve Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ