Kolay Örgüler

3 Boyutlu Çilek Desenli Lif Modeli Yapılışı

3 Boyutlu Çilek Desenli Lif Modeli Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

3 boyutlu çilek desenli lif modeli yapılışı işlemleri örgü sevenler kişiler tarafından sıklıkla merak edilir. Genel olarak bakıldığında ise 3 boyutlu olan çilek desenli liflerin yapılışları çok fazla zorlayıcı olmuyor. Özelliklede farklı tarz lif türlerini kullanmasını sevenler tarafından 3 boyutlu olan çilek desenli liflerinin kullanımları yaygın olarak tercih edilir. Son yıllarda çeyiz çeşitleri için de lif türlerinde 3 boyutlu lifler daha yoğun olarak tercih edilir. 3 boyutlu olması ile estetik yapısı güçlenen çilek desenli liflerin el emeği çeşitleriyle daha uzun süreli kullanımlı oluyor. Ayrıca kullanışlı yapısı ile dikkat çeken 3 boyutlu çilek desenli lifler sıklıkla tercih edilmektedir.

3 Boyutlu Olarak Çilek Desenli Lif Modelinin Yapım Aşaması

Her eşyanın modası olduğu gibi lif türlerinde örgü dünyasında modası oluyor. Son yılların trend lif modelleri ise 3 boyutlu olan çilek desenli lifler oluyor. Günümüzde sıklıkla tercih edilen 3 boyutlu çilek desenli lif modeli yapılışı aşamaları ise şunlardır;

  • Lif yapımına ilk olarak 85 adet zincir çekerek başlıyoruz.
  • Ardından zincirler üzerinden ilk zincire trabzan yapılır.
  • Sıra sonuna kadar bir zincir boş ikinci zincire trabzan yapılarak devam ediliyor. Toplamda yaklaşık olarak 37 adet kadar trabzan yapılmış oluyor.
  • Ardından trabzan başında 4 zincir çekilir.
  • Çekilen 4 zincir ikinci trabzana tekrar bir zincir çekilir.
  • İkinci boşluk olan kısma çekilen zincirler ile fıstık yapılır.
  • Bir ara için bir zincir çekilerek ilerlenir ve fıstık yapılır. Bu işlemler ile fıstık yapılarak son sıraya gelinir.
  • Son fıstık yapıldıktan sonra bir zincir çekilir. İlmek alınarak ilk boşluk olan kısımdan çekilir. Böylece sıra sonuna kadar gelinmiş olunuyor.
  • Üst sıra için iki zincir çekilere sabitlenir ve trabzanlardan zincir çekilerek ilerlenir. Bu işlemler ile üst sıralarda da fıstık yapıyoruz. Fıstıkların üst üste gelmesi ile de çilek görünümler elde edilir.

3 Boyutlu Olan Çilek Desenli Lif Türlerinin Tercihleri

Genel olarak son yıllarda çilek desenli olan liflerin kullanımları artmıştır. Görsel olarak çilek desenli lif türleri zaten dikkat çekerken 3 boyutlu modelleri ile çilek desenli lifler daha çok dikkat çekiyor. Ayrıca belirli bir süre sonra yapılmasının kolay olması sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Lif türlerinde farklı ve etkileyici model arayanlar için 3 boyutlu çilek desenli lif modeli yapılış aşamalarına dikkat edilir.

3 Boyutlu Çilek Lif Yapılışı Videolu Anlatım

3 Boyutlu Çilek Lif Yapılışı Videolu Anlatım

Bir önceki yazımız olan Lif Modelleri ve Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ