Kolay Örgüler

Ağır İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Ağır İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Ağır iğne oyası modelleri, adından da anlaşılabileceği gibi biraz zahmetli bir oya türü. Havlu kenarlarını yapmak genelde çok basit bir işlemdir. Ancak bazı havlu kenarları hanımları zorlamaktadır. Sizler de ağır işçilikle üretilen iğne oyalarını seviyorsanız, çeşitli modelleri deneyerek öğrenebilirsiniz.

Ağır Havlu Kenarı Modeli

Ağır havlu kenarının yapılışı için ilk olarak 177 tane zürafa oluşturun. Kayalar 25 zürafa yaparak iş başlayın. Eğer ayarlamakta zorluk çekiyorsanız, kayanın ilkini bir başa birini en sona diğerini ise ortaya yapabilirsiniz.

El İşi Modelleri

Oda takımlarında özellikle incelikleriyle ön plana çıkan iğne oyaları kadınların en çok tercih ettiği el işi modellerinin başında geliyor. İğne oyası özellikle düzgün ve ince işçi ellerde yapıldığı zaman adeta bir tablo görünümünü alıyor.

Ağır İğne Oyası Modelleri

Birbirinden farklı ağır iğne oyası havlu kenarları modelleri ile sizler de bohçanıza, kızınızın çeyizine ya da sevdiklerinize işlemeler yapabilirsiniz. Özellikle ağır iğne oyası havlu kenarları modellerinde gül, çiçek ve yaprak modelleri tercih edilmektedir. Bir çeyizin olmazsa olmaz parçaları başında havlu kenarları gelmektedir.

Bir havlunun diğerlerine göre daha çekici olmasını sağlayan en önemli detay, havlu kenarıdır. Yani işlemeleridir. Pek çok kişi dantel detaylardan hoşlansa da genellikle kızların çeyiz sandıklarını iğne oyası modelleri süslemektedir. Yapımının biraz zor olduğu bu modelleri detaylı bir şekilde inceleyebilir, daha sonra çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tek Renk Yazma Oyası Anlatımlı Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ