Kolay Örgüler

Ağır İğne Oyası İle Yapılan Havlu Kenarı

Ağır İğne Oyası İle Yapılan Havlu Kenarı

İğne Oyası İle Yapılan Havlu Kenarları

Havluların kenarlarını süslemek istediğinizde özellikle havlu kenarı yapımında birbirinden farklı motiflerin uygulanması mümkündür. Çeyiz hazırlığı içerisinde olanlar için iğne oyası ile yapılan havlu kenarları daha şık bir görünüme sahip olmaktadır. Bu nedenle özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilen motifler arasında yer almaktadır. İğne ile işleme yapılarak hazırlanacak olan modeller kullanıcıların zevklerine uygun şekilde tercih yapmasını sağlamaktadır. Farklı alanlarda kullanılacak olan havluları süsleyip kullanıma hazır hale getirmek isteyenler iğne oyası havlu kenarları ile daha şık bir görünüm elde edebilirler. İğne oyası yapmak isteyenler öncelikle gerekli malzemeleri tedarik ederek daha sonrasında seçmiş oldukları motif üzerinden havlu kenarı hazırlayabilirler.

İğne Oyası İle Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

İğneyle tek tek işleyerek devam edecek olan motifler tamamlandığında özellikle görünümü açısından son derece şık bir görüntü elde edilmesini sağladığından tercih edilmektedir. Daha önce iğne oyası yapmamış olanlar için özellikle kolay modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu sayede el alışkanlığı kazanılarak daha sonrasında daha şık görünmesi sağlanmış olunur.

Dantel tercih etmek istemeyenler için özellikle daha ince bir şekilde hazırlanması nedeniyle iğne oyası havlu kenarı modelleri kullanılabilir. Havlulara süslerken özellikle tercih edilecek olan motifler oldukça önemlidir. Avlunun içerisinde bulunan motiflere uygun şekilde renk tercih edilmesi gerekir. Birbirinden farklı renklerin birlikte kullanılması özellikle hazırlanacak olan modelleri daha etkileyici görünmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Tülbent Oyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek