Kolay Örgüler

Ahududu Yelek Model Yapımı

Ahududu Yelek Model Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Ahududu model yelek yapımı aşamaları genel olarak örgü dünyasında yeni yer alanlar tarafından sıklıkla merak edilir. Yelek çeşitlerine olan ilgi örgü dünyasında her zaman yoğun olmuştur. Özelliklede bebek yelekleri için ahududu modeli ön plana çıkmaya başlamıştır. Genel olarak örgü sevenlerin pek çok çeşitli renklerde ahududu modeli olan bebek yeleklerini örmüştür. Günümüzde örgü sevenlere ise sıklıkla ahududu modellerinin yapılışları sorulur. Genel olarak bakıldığında ise ahududu modellerinin yapılışları pratiktir. Sadece birkaç işlemin sürekli olarak tekrarlanması gerekir. Örgü dünyasında yeni yer alanlar için ahududu modelinde yelek yapımı biraz zor olsa da genel olarak pratik bir şekilde ahududu modeli yapılır.

Ahududu Model Yelek Yapımı İşlemleri

Örgü sevenler tarafından sıklıkla tercih edilen ahududu model yelek yapımı işlemleri şu şekildedir;

 • Yeleğimize ilk olarak 25 ilmek örgü ile başlamaktayız.
 • Ardından ilk üç ilmek ters örgü ile devam eder.
 • Dördüncü ilmek düz olarak örülür.
 • Aynı sıranın sonuna kadar iki ters bir düz örgü ile devam edilir. Sadece sondan üçüncü ilmeklerde ters örgü yapılır.
 • Yapılan örgü işlemlerinin aynısı arka yüz tarafında da uygulanır.
 • Tekrar ön yüze geçilir. İlk üç ilmek yine ters şeklinde örülür.
 • Dördüncü ilmek düz örgü olarak devam eder.
 • İlmeğin içine batma yapılır ve örülür.
 • Şiş ilmekten çıkmaz. Bu şekilde yine örgü yapılır. Böylece bir tane düz ilmeğin içerisinden 5 adet ilmek oluşuyor.
 • Ardından sıra boyunca ters olan ilmeklerin üstüne ters örgü olacak şekilde devam edilir. Düz ilmek olan yerlerde örgü işlemleri yapılmaz.
 • Bir düz iki ters örgü sistemi devam eder. Yine aynı şekilde bir ilmeğin içinden 5 adet ilmek oluşturma yapılır. Böylece ahududu modellin oluşması başlar.

Ahududu Model Yelek Kombinleri

Yelek kombinlerinde çoğu zaman bady çeşitleri kullanılır. Ahududu modeli yelek kombinleri için en çok dikkat edilmesi gereken durum pantolon tercihleridir. Ahududu modelin gösterişli yapısının daha çok ön planda yer alınması istenirse; genellikle sade pantolon modelleri tercih edilir. Son yıllarda ahududu modelli olan yelek türleri için jeans pantolon çeşitleri tercih edilir.

Ahududu Yelek Yapılışı Videolu Anlatımı

Ahududu Yelek Yapılışı Videolu Anlatımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan 3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı başlıklı makalemizde 3 boyut, 3d ve model hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ