Kolay Örgüler

Ajurlu Baktüs Şiş İle Şal Yapımı

Ajurlu Baktüs Şiş İle Şal Yapımı

Ajurku baktüs örgü tekniği son zamanlarda oldukça popüler olan ve pek çok örgüde kullanılan bir örgü modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün sizlere yazımızda ajurlu Baktüs şal yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Ajur Nedir, Ajur Nasıl Yapılır?

Ajur delik ya da boşluk olarak tanımlanabilir. Örgü örerken ipi örmeden boş aldığınızda bir ajur deseni oluşturursunuz. Ajur tek başına çekici bir görünüm oluşturmasa da örgü modellerinde simetrik olarak kullanıldığında oldukça şık ve etkileyici görünüme sahip örgüler elde edilmesini sağlamaktadır.

Baktüs Örgü Modeli Nedir?

Baktüs örgü modeli ile pek çok modelde şal yapabilirsiniz. Örneğin, tığ ile baktüs şal yapabileceğiniz gibi, yapraklı baktüs şal, kovboy şal gibi pek çok modeli bu örgü modeli ile oluşturabilirsiniz. Yine baktüs şal modelinin ortaya çıkmasını istiyorsanız simli ya da pullu ipler kullanabilir, şalların uç kısımlarını püsküller ile süsleyebilirsiniz. Oldukça kolay ve zarif bir örgü olan baktüs örgü modeli ile gösterişli ve feminen şallar oluşturabilirsiniz.

Ajur Baktüs Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Ajür baktüs şal yapımı sırasında baktüs örgü modeli kullanılır ancak bazı sıralar boş alınarak ajur oluşturulur. Belirli sırada belirli ipleri boş alarak siz de Ajur baktüs şal yapabilirsiniz. Ajur baktüs şalınızı dikdörtgen şekilde yapabileceğiniz gibi üçgen olacak şekilde de yapabilirsiniz. Ajur baktüs şal yapımı sırasında ipinizin kalınlığı ile uyumlu bir tığ kullanmanızı öneririz.

Ajurlu Baktüs Şal Modelleri

Ajurlu Baktüs Şal Modelleri

Bir önceki yazımız olan İki Renkli Kolay Örgü Modelleri Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş