Kolay Örgüler

Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu örgü modelleri evde yapabileceğiniz keyifli işler arasında. Ajurlu örgü modelleri video anlatımları sunuluyor. Bilgi alabilirsiniz.

Ajurlu Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Örgü modelini kolay şekilde yapabilmek için ajurlu örgü modelleri nasıl yapılır sorusunu soracaksınız. Verilen yanıta göre hareket etmeniz durumunda, son derece kolay şekilde örgü modelini tamamlamanız mümkün olacak.

Şiş;

Hangi şişi kullanarak ajur modelini yapmalıyım diyebilirsiniz. Verilmiş olan numara 3.5 numara şiş olacak. Bu şişi kullanarak kolay şekilde örgü modelinin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

İp Kalınlığı;

Orta kalınlıkta yün kullanılması model için uygundur. İp kalınlığınız ile şişinizin uygun olmasına dikkat etmeniz durumunda, sorun yaşamadan örgü modelinin oluşturulmasını sağlayacaksınız.

Yapmanız gerekenler;

Belirlemiş olduğunuz ip ve şişten sonra yapım aşamasına geçeceksiniz. Direkt olarak 1.sıra için kenar ilmeği yapacaksınız. 3 düz 2 ilmeği sağa yatacak şekilde arkadan bastırıp kesmeniz gerekiyor. 1 dola, 2 ilmeği sola yatacak şekilde kesmek gerekiyor. 6 düz 2 ilmeği sağa yatacak şeklide arkadan kesmeniz isteniyor. Sonrasında 1 dola 1 düz ilmeği 2 ilmeği sola yatacak şekilde kesiyoruz.

Ajurlu örgü modeli yaparken 2.sıra için ters olarak öreceksiniz.

3.sıra için birinci sırada uyguladığınızın aynısını uygulayacaksınız ve 4.sıra içinde aynı şeklide üst kısma ters şekilde örmenin gerçekleşmesi istenecek.

Yapmış olduğunuz ajurlu örgü modelleri farklı renk ve biçimlerde olabilir.

Ajurlu Kelebek Örgü Modeli Nasıl Yapılır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ebru dedi ki:

    Yapilisi kolay ve pratik bir model

BİR YORUM YAZ
anne bebek