Kolay Örgüler

Amigurumi Albert Einstein Yapımı

Amigurumi Albert Einstein Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi Einstein yapılışı günümüzde oldukça popülerdir. Amigurumi ile özellikle popüler isimlerin benzerleri yapılabilmektedir. Bunun için el işlerini önemli ölçüde yatkın olmak ve yetenek gerekmektedir. Yetenekli olan kişiler el işçiliğine de yatkın olurlar ve dolayısıyla amigurumi yöntemi ile ünlü kişilerin birebir aynısını yapabilirler.

Amigurumi Albert Einstein tarifi de yatkınlık gerektiren bir tariftir. Karakteri benzetebilmek için niş unsurları kullanmak ve özellikleri iyi tanımak gerekir. Amigurumiden yapılan birçok ünlü olmasına karşın Albert Einstein en sık yapılan tarifler arasında bulunur.

Einstein Amigurumi Yapımı için Gerekenler Nelerdir?

Amigurumi Einstein için gerekenler öncelikle taslak oluşturulmasıdır. Malzemeler alınmadan önce kişilerin tasarım yapması önerilmektedir. Öncelikli olarak figürün bir taslağının çıkarılması ve ardından bu taslağa bağlı olarak gereksinim duyulacak parçaların belirlenmesi önerilmektedir. Gerçek insanlara ve var olan tiplemelerle benzer amigurumi yapılmak istendiğinde taslak üzerinden hareket edilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

Einstein Amigurumi Özellikleri Nelerdir?

Einstein Amigurumi yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Amigurumi yaparken dikkat edilecek olan unsurlar şu şekilde sıralanır:

 • Figüre ithaf eden sembollerin kullanılması.
 • Bıyık ve saça dikkat edilmesi.
 • Einstein’e doğrudan benzemese bile ona ait özelliklere yer verilmesi.
 • Doğru renklerin kullanılması

Amigurumi Albert Einstein figürü için önerilmektedir.

Einstein Amigurumi Parçaları Nelerdir?

Einstein Amigurumi bölümleri spesifik başlıklardan oluşur. Karaktere özgü malzemeler belirlendikten sonra amigurumi yöntemi ile örülmeye başlanabilir. Bu karakteristik özellikler şu şekildedir:

 • Laboratuvar önlüğü
 • Kabarık ve karışık saçlar
 • Büyük burun
 • Büyük kulaklar
 • Beyaz ve büyük bıyık
 • Şaşkın bakışlar

Amigurumi Albert Einstein tariflerinin önemli parçalarıdır.

Amigurumi ile Einstein Bıyığı Nasıl Yapılır?

Amigurumi ile Einstein bıyığı yapmak için özel dikim yapılmasına gerek yoktur. Amigurumi iplerinin bıyık boyutlarında kesilmesi ve ardından ince ince baş bölgesine iğne ile tutturulması gerekir. İğne kullanmak istemeyen kişiler yapıştırıcı kullanmayı da tercih edebilirler. Ancak iğne daha sağlıklı ve kalıcı bir çözümdür. Amigurumi Albert Einstein tarifi için bıyıkların tek tek kesilmesi ve dudak üstüne eklenmesi gerekir. Bıyık uzunluğu ve genişliği figürün genel boyutlarına göre belirlenebilir.

Amigurumi Albert Einstein Tarifi

Amigurumi Albert Einstein Tarifi
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ