Kolay Örgüler

Amigurumi Bitirme Nasıl Yapılır?

Amigurumi Bitirme Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi örmeyi öğrenen bir kişi, direkt olarak bitirme işlemini de bilmeli. Peki, amigurumi bitirme nasıl yapılır? Aşağıda direkt olarak amigurumi bitirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı verilmiştir. Bu sorunun yanıtına göre hareket etmeniz durumunda, anında örgüyü tamamlayabileceksiniz. Amigurumi bind – off olarak da bilinen bu kapanışı aşağıda verilen bilgiler kapsamında yapabilirsiniz.

Amigurumi Bitirme Ne Zaman Olur?

İlk olarak bitirme işlemine geçmeden önce amigurumi örerken 6 sc yani sık iğne kalana kadar bitirme işlemine gelene kadar örmeye devam etmeniz gerekiyor. Uzun bir iplik kalacak şekilde ipi kesmeniz ise ikinci aşamanız. Sonrasında ise direkt olarak ipliğe bir iğne takabilirsiniz. Bir sonraki aşama ise ön ilmeklerin kullanılması ile olur.

Yukarıda verilen aşamaya gelmeden önce bitirme işlemine başlamamak son derece önemli. Bunun için mutlaka ilk olarak bitirme aşamasına geldiğinizi gösteren ip kısmına gelin ve ondan sonra size sunulan bitirme aşamalarının tekrar edilmesi sürecine gelin. Direkt olarak bu süreçten kısa süre içinde bitirmenin tamamlanması sağlanmış olacak.

Amigurumi Bitirme Aşamaları

Bitirme aşamalarına geçtiğinizde direkt olarak ipi kesip başlayacaksınız. İpliğe bir iğne takıp ön ilmeklerin kullanılmasını sağlayacaksınız. Sağ elini kullananlar sağ eline saat yönünün tersine alarak bir sonraki ilmeğin ön kısmına alttan iğnenin geçirilmesini sağlayacak. Bu işlemi birkaç kere yapmanız gerekiyor.

Çok sıkmayın;

Yapım amasında dikkat etmeniz gerekenler arasında amigurumi bitirmede dikkat edilmesi gerekenler kapsamında sunulan çok sıkmama durumu olduğunu göreceksiniz. Çok sıkmadan direkt olarak normal bir sıklıkta işlemiş tamamlamanız son derece önemlidir. Bir sonraki işlem için de aynı şeyi yapmanızın ardından sıra sonuna geldiğinizde ipliği sıkıca çekmeniz gerekiyor. Başta sihirli bir hala görüntüsü verene kadar bu işleme devam edin. Küçük bir şişlik kalması söz konusu olabilir.

Oluşan Küçük Şişlikten Kurtulun

Şişlikten kurtulmak için oluşturulan halkanın ortasında iğne geçirin. Diğer uçtan iğneyi çıakrın ve ipi sıkıca çekin. Son olarak ise o ipi kesin. Kesilen tekrar içine girecek olduğundan amigurumi oluşan şişlik direkt olarak ortadan kaybolacak.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ