Kolay Örgüler

Amigurumi Cizburger Tarifi Yapılışı

Amigurumi Cizburger Tarifi Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Çocuklar oyun oynarken, yemek yapmaktan oldukça fazla hoşlanmaktadır. Eğer sizler de çocuklarınız için yemek yapma konusunda onlara yardımcı olacak oyuncaklar örerseniz, hem hayal dünyaları genişleyecek hem de ileride mutfağa olan ilgileri artacaktır. Özellikle Amigurumi cizburger tarifi yapılışı ile her zaman şahane bir oyuncak ortaya çıkarmış olacaksınız. Her parçayı ayrı ayrı öreceğimiz için çocukların ilgisini de kolaylıkla bu tür oyuncaklara çekebilirsiniz. Tıpkı bir yap boz gibi olan bu oyuncak hem bebekler için hem de çocuklar için eğitici olma özelliğine de sahip olacaktır. Öte yandan bu oyuncağı canlı renklerle ördüğünüzde çocukların renklere karşı olan duyarlılığı da artacaktır. Yani hem  oyuncağa olan  ilgiyi hem de renklere olan ilgiyi fazlası ile artırabilirsiniz.

Amigurumi Cizburger Tarifinin Yapım Aşamaları

Kullanacağınız renklerin canlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu bir yiyecek  oyuncağı olduğundan dolayı büyük ihtimalle çocuklar oyuncağı oyun sırasında ağızına da götüreceklerdir. Bu  nedenle kesinlikle anti bakteriyel özelliklerde ve yıkanabilir özelliklerde iplerin kullanılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.  İşte oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz Amigurumi cizburger tarifi yapılışı

  • İlk etapta ekmek rengindeki ipimiz ile bir sihirli halka yaparak işlemimize başlıyoruz.
  • Örgümüzün her sırasında iki artırma yapacağız. Yani başta 6 sık iğne ikinci sırada bunu 12 sık iğneye çıkarıp, diğer sıralarda da yine aynı şekilde artırma yaparak ilerliyoruz.
  • Aslında  bu oyuncağın boyutunu kendiniz istediğiniz   gibi her hangi bir teknik bilgiye sahip olmadan yapabilirsiniz. Yani çocuğunuzun eline uygun bir boyut ayarlamanız mümkün olacaktır. Bu nedenle istediğiniz büyüklüğe gelene kadar aynı şekilde artırma yaparak ilerlemeniz gerekmektedir. Daha sonra içini yün elyaf ile doldurabilirsiniz.
  • İçine marul yapmamız gerekiyor. Marulu yeşil renk ile yapacağız.
  • Ekmeğin boyutuna uygun olarak, marul yapmamız gerekiyor. Ekmeğin tam boyutuna ulaştığınızda marulun kenar kısımlarından birden bire artırma yapmamız gerekmektedir. Bu sayede marul örgü tekniği ile oyuncakta kullanacağınız marul, tam anlamı ile gerçekçi bir görünüme kavuşacaktır.
  • Sarı renk ip ile bir kare örgü yapıp, peyniri de ekmeğin boyutunda örüyoruz.
  • Domates için kırmızı ip ile bir yuvarlak örmeniz yeterli olacaktır.

Amigurumi cizburger tarifi yapılışı bu kadar kolaydır.

Amigurumi Hamburger Ekmeği Yapımı

Amigurumi Hamburger Ekmeği Yapımı

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ