Kolay Örgüler

Amigurumi Eksiltme Nasıl Yapılır?

Amigurumi Eksiltme Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi ile nasıl eksiltme yapılıyor? Amugurimi eksiltme yapmak kolay mı? Aşağıda verilen bilgiler ile siz de kolayca yapabilirsiniz.

Amugurumi eksiltme nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Bunun için direkt olarak eksiltme işlemi ile deliksiz bir şekilde örgü sonucu alacağınızı bilmelisiniz. Sizin için sunulan örgü modeli eksilterek olabilir. Peki, nasıl yapacaksınız?

Amigurumi Eksiltme Yapmak

Yapmak istediğiniz teknik, direkt olarak gizli eksiltme olarak geçiyoruz. Amugurumiyi ördükten sonra belli bir büyüklüğe ulaştığını gördünüz. Sonrasında direkt olarak gizli eksiltme yapımına geleceksiniz. İlmeği kullanarak eksiltme yapacaksınız. Bu durumda eksiltme için farklı bir şekilde ilmeği tutacaksınız.

Sıradaki ilmeği tutmak;

Evet, eksiltme için sıradaki ilmeği tutacaksınız. Kendinize doğru çekeceksiniz. Eksiltme işleminin ilk aşaması olarak gösterilir. İlmeği tutun ve kendinizden tarafa olan kısmına çekip tığ geçirin. Daha sonra ise aynı şekilde o ilmeğin yanında bulunan sık iğnenin kendimizden tarafta olan ilmeğine de tığı geçirerek işlemi tamamlayın. Ardından tığa ilmek alarak iki ilmeği birlikte örmeniz gerekiyor. Bu işlemi bu şekilde tekrar ettiğinizde azaltma işleminin gerçekleşecek olduğunu göreceksiniz.

Eksiltme Ne İşe Yarar?

Amigurimi eksiltme işlemi, sizin büyük bir bebekte artış küçültme aşamasına gelmeniz halinde yapılır. Amuguriimi küçültme ile son derece kolay bir şekilde yapmış olduğunuz bebeğin farklı alanlarında daraltma uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Peki, diğer bilmeniz gerekenler neler? Örgüyü yapabilmeniz için okuyabilmeniz şart. Aşağıda verilen örnekler direkt olarak örnek ve diğer teknikleri okumanızı kolaylaştıracaktır. Bunun için dilerseniz aşağıda verilen kısa yollar üzerinden rahat bir şekilde işlem yapın.

  • Arttırma 1 ilmekte 3 sık iğne: W
  • Azaltma 2 ilmekten 1 sık iğne: A
  • Azaltma 3 ilmekten 1 sık iğne: M
  • Teknli Trabzan: T
  • Sık İğne: X
  • Zincir: O
  • İlmek Kaydırma: C
  • İkili Trabzan: F
  • Arka Sık İğne: Sadece arka ilmek X

Amigurumi teknikleri ve küçültme işlemi için yukarıda verilen kısaltmaları kullanacaksınız. Bunun için okuma yaparken bunları bilmeniz gerekiyor. Sunulan bilgilere göre hareket ederek, direkt olarak uygulama yapabilirsiniz.

Özenle yaptığınız uygulamayı tamamlayabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ