Kolay Örgüler

Amigurumi Gelin Damat Yapılışı

Amigurumi Gelin Damat Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi gelin damat modeli oyuncak örgülerde en dikkat çeken seçeneklerden biridir. Uygun tığ seçeneğinizden sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

Amigurumi Gelin Kafası Nasıl Yapılır?

Amigurumi gelin damat modeli yapılışı,  öncelikle sihirli halkayla başlanır. 6 sık iğne ve 6 artırma yapılır.   Daha sonra bir sık iğne bir artırma işlemi, 6 kere tekrar edilecek şekilde sadece sık iğne kısmı artarak 19’a kadar devam ettirilir.  Daha sonra 6 sık iğne, bir eksiltme 6 kere tekrar edilir. Sık iğne kısmı 1 taneye kadar devam ettirilir. Eksiltme miktarı ve tekrar aynı halde kalır. 6 eksiltme yapılır. Gelin saçı yapılırken, sihirli halka içine 6 sık iğne yapılır. 6 tane artırmayla devam edilir. Daha sonra bir sık iğne bir artırma ve 6 kez tekrarı yapılır. Sık iğne 12 olana kadar devam edilir. Diğerleri aynı miktarda kalır. Perçem yaparken de geri dönülüp 10 sık iğne ve ikili tırabzan yapılır. Tekrar dönülüp 10 sık iğne, ikili tırabzan yapılır ve bu işlem aynı şekilde gerçekleşir. Topuz yapmak için sihirli halka içine 6 sık iğne olur. Sonra 6 artırmayla devam edilir. Daha sonra bir sık iğne, bir artırma yapılıp 6 kere tekrar edilir. Sık iğne 2 olduktan sonra 24 sık iğneye kadar ayrı tek devam edilir. Daha sonra 5 sık iğne ve bir artırma işlemi 4 kere tekrar edilir. En son 28 tane sık iğne yapılır.

Amigurumi Damat Kafası Nasıl Yapılır?

Amigurumi damat kafası yapılışı için yine sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Daha sonra 6 artırma ile devam edilir. Bir sık iğne, bir artırma işlemi 6 kere tekrar edilir. Daha sonra sık iğne bölümü sabit artan ve bir artırma ile 6 kere tekrar aynı kalacak şekilde 60 sık iğneye kadar devam edilir. Daha sonra 8 sık iğne ve bir eksiltme işlemi 6 kere tekrar edilir. Sık iğne geriye azaltılarak 1 tane sık iğne olana kadar devam edilir.  Yani en son bir sık iğne bir eksiltme işlemi 6 kere tekrar edilir. En son 6 eksiltme yapılır.  Gelin damat oyuncağın diğer bölümler için sınırlı bölüm paylaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ