Kolay Örgüler

Amigurumi Hangi İple Olur?

Amigurumi Hangi İple Olur?

Eğer çocuklarınızın sağlıksız oyuncaklar yerine daha çok organik oyuncaklarla oynamasını isterseniz, mutlaka Amigurumi oyuncakları örmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Fakat Amigurumi örmek isteyen kişilerin mutlaka bilmesi gereken konuların başında Amigurumi hangi iple örülür? Sorusudur.  Esasen Amigurumi her türlü yün iple örülmeye müsait bir oyuncak türüdür. Ama Amigurumiye özel iplerden ördüğünüzde örgünüz daha şık ve daha muntazam bir görünüme kavuşacaktır. Bu nedenle sizlerde Amigurumi örmek isterseniz, buörgülere özle olarak üretilen ipleri tercih etmeniz gerekmektedir. Özelikle bu iplerde kullanılan malzemeler sayesinde Amigurumi oyuncakları üzerinde bakteri taşımayacaktır. Yani hem örgünüz kolay bir şekilde ilerleyecek hem de kesinlikle çocuklarınızın sağlığını en iyi şekilde korumaya fayda sağlayacaktır. Bu nedenle  sizler  de Amigurumi örgülere başlamadan önce ipçiden Amigurumi ipi isteyebilirsiniz.

Amigurumi İpi İle Örgünün Faydaları Nelerdir?

Amigurumi oyuncaklar her türlü iple rahatlıkla yapılabilir. Ama gerek örgü sırasında gerekse örgü sonrasında bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Dolayısı ile sizler de mutlaka Amigurumi ipi kullanmanız gerekir. Amigurumi hangi iple olur? Amigurumi ipi ile örmenin avantajları ise;

  • Amigurumi ipleri tığ ile örüldüğünde ip daha kolay bir şekilde örülmektedir.
  • Amigurumi sanatı sık iğne ile yapılan bir sanat olduğu için örgüler çok geç bir şekilde ilerler. Ama Amigurumi ipi ile ördüğünüzde örgünüz daha kısa sürede biter. Bu sayede çok sıkılmadan örgünüzü daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.
  • Amigurumi ipleri tamamen çocukların sağlıkları düşünülerek oluşturulmuştur.  Bu nedenle anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Dolayısı ile üzerinde mantar, mayt, bakteri  gibi zararlı canlılar taşımaz. Bu nedenle başta çocuklarınızın sağlığını korumak amacı ile Amigurumi iplerini kullanabilirsiniz.
  • Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Bu da bebeklerin daha temiz oyuncaklarla oynamasına yardımcı olur.
  • Eğer Amigurumi örgüleri satış amaçlı örecekseniz mutlaka örgünüzü daha güzel gösterecek olan Amigurumi ipleri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede profesyonel bir Amigurumi örgüsü yapmış olursunuz.

Gerek internetten ip alacağınız zaman gerekse ipçiden ip alacağınız zaman Amigurumi iplerini isteyebilirsiniz. Bu iplerin renkleri ve dokuları çocuklara uygundur.

Yeni Başlayanlar İçin Amigurumi – İp Seçimi ve Diğer Yardımcı Malzemeler

Yeni Başlayanlar İçin Amigurumi – İp Seçimi ve Diğer Yardımcı Malzemeler

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sincap Çanta Tarifi Ve Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
4 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin4
Paylaş
Paylaş