Kolay Örgüler

Amigurumi Kolay Palyaço Tarifi Ve Yapılışı

Amigurumi Kolay Palyaço Tarifi Ve Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi Kolay Palyaço Tarifi Ve Yapılışı. Çocukların ve bebeklerin hayal dünyalarını geliştiren detaylardan biri de hiç kuşkusuz oyuncaklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama sizler de bebeklerinizin ve çocuklarınızın daha sağlıklı bir şekilde oyuncak oynamasını istediğinizde mutlaka yeni trend olan örgü oyuncakları tercih edebilirsiniz. Bu oyuncaklar hem çocukların daha sağlıklı bir şekilde oyun oynamalarını sağlarken hem de oyun sırasında zihinsel gelişimlerine de katkı sağlamaktadır.

Hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için en güzel örgü oyuncaklardan biri  de palyaço çeşitleri olarak karşımıza  çıkmaktadır. Bu nedenle sizler de Amigurumi Kolay Palyaço Tarifi ve Yapılışı hakkında yazımızdan fikir alarak hemen bu oyuncağı örmeye başlayabilirsiniz.

Amigurumi Kolay Palyaço Yapım Aşamaları

Bu örgümüzde bol bol renkli ipler kullanacağız. Bu nedenle evlerde artan iplerinizi şahane bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz tüm renkleri belli bir uyum halinde olmadan kullanmanız tavsiye edilir.

  • İlk olarak her zamanki gibi oyuncağımızın baş kısmını örmekle işimize başlayacağız. Bunun için 3 zincir çektikten sonra içini 6 sık iğne ile dolduruyoruz.
  • Akabinde her sırada mutlaka sık iğne sayısını artırarak devam ettiriyoruz.
  • Bu sayede baş çevresini belli matematiksel sayılara takılmadan örmeniz mümkün olacaktır.
  • Örgümüze direk boyun kısmı olmadan omuzları ile devam ediyoruz.
  • Burada omuz kısımlarını ördükten sorna kocaman bir göbek yapmamız gerekmektedir.
  • Bu nedenle mutlaka oyuncağın karın kısmını yapmaya başladığımızda artırma sayısını 3 katına çıkarmanız tavsiye edilir.
  • Bacak kısımları için ise renkli iplerden en kısmına göre şeritler örmeniz tavsiye edilmektedir.
  • Örgümüzün en önemli kısımları için elbette minik detaylar olarak karşımıza çıkıyor.
  • Gözleri için hazır göz kullanmak yerine mutlaka el örgüsü gözler kullanmanız gerekir. Mavi, beyaz ve siyah renklerde gözleri hazırladıktan sonra bir iğne yardımı ile baş kısmına eklemeniz gerekmektedir.
  • Saçları için ise saçaklı ip kullanabileceğiniz gibi elinizde de örgüleri yapabilirsiniz. Ama saçlarını yapmadan önce farklı ipler kullanmanız önerilir. Örneğin palyaçonun pantolonunda veya kıyafetinde kullandınız renkleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan kırmızı burnu için minik ve içi dolgulu bir yuvarlak yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Amigurumi Palyaço Yapımı

Amigurumi Palyaço Yapımı

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ