Kolay Örgüler

Amigurumi Kolay Tavşan Yapımı

Amigurumi Kolay Tavşan Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tığ işi ile oyuncak örmeye başlamak için amigurumi kolay tavşan yapımı uygun bir başlangıç olabilir.

Diğer oyuncaklara göre daha kolay olan amigurumi kolay tavşan yapımı ile işe başlarsanız eliniz örmeye de alışır. Gerekli olan malzemeler ise 2 milim kalınlığındaki bir tığ, iki siyah göz için deliksiz ama vidalı iki siyah düğme, burun için seçilen renge uygun bir boncuk, tavşanın içini doldurmak için boncuk elyaf malzeme ve tavşanı hangi renk yapmak istiyorsanız o renkte seçilecek yumak iptir. 

Amigurumi Tavşan Yapımı
Amigurumi Tavşan Yapımı

Kolay Tavşan Nasıl Örülüyor?

Önce tavşanımızın uzun olacak kulaklarından başlıyoruz. İki kulağı da yirmişer sıra sık iğne örerek yapabilirsiniz. Üçüncü ve yedinci sıralarda aynı ilmeğe çift batma işlemi yapıyorsunuz. Sonrasında bitişe kadar sık iğne örmeye devam edin.

Kafa için toplamda otuz iki sıra kadar sık iğne örmeniz gerekecek. İkinci ve onuncu sırada çift batma işlemini ve sık iğneyi altışar kere tekrar edeceksiniz. Yirmi altıncı ve otuzuncu sıralarda ise bu kez iki sık iğneyi birlikte örerek eksiltme yapılıyor. Amigurumi kolay tavşan örme tarifi içinde on yedinci sırada gözleri takıyorsunuz. Fakat önce kafanın içini elyaf ile doldurun. İki gözün arasında bir ilmek aşağıya burnu da işleyin. Otuz birinci ve otuz ikinci sıralarda altışar kere tekrar ederek eksiltme yapacaksınız.

Bacak ve Gövdeler

Sıra bacaklara ve giderek yukarı doğru uzayan gövdeye geliyor. 54 sıra sık iğne örmek yeterlidir. Otuz birinci sırada iki bacağı dört zincir ile birleştiriyorsunuz. Kırk yedinci ve elli dördüncü sıralar arasında ise yanlardan birer eksiltme yapıyorsunuz. Gövdenin içini de elyaf ile doldurunca artık amigurumi kolay tavşan modelinin şekillendiğini göreceksiniz.

Kollarda 30 sıra sık iğne yapılıyor. Birbirinin aynı iki kol örüyorsunuz.

Ördüklerinizi kapatıp bağlayın. Kulakları dikerken bir kulaktan bir kafadan irmek alarak dikişi yapabilirsiniz. Bu modele elbise ve ayakkabı gibi çeşitler eklerseniz ve kulakları çıkartırsanız kız bebek yapımına da geçmiş olursunuz.  Son olarak gözlerin üzerine siyah iplikle kaş işlemek tavşanı daha sevimli hale getirecek ve çocuklar için plastik oyuncaklardan daha sağlıklı bir oyuncak yaratmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ