Kolay Örgüler

Amigurumi Kuzu Nasıl Yapılır?

Amigurumi Kuzu Nasıl Yapılır?

Kuzucuklar için amigurumi kuzu yapımı son derece önemlidir. Çünkü her çocuk kuzucuk oyuncağına sarılıp uyumayı hak eder. Çocuklar için amigurumi kuzu yapılışı uyku arkadaşı olarak tercih edilebiliyor. Bu yüzden antialerjik iplikler kullanılarak kuzu yapılması ve içini elyafla doldurup tamamlanması mümkün oluyor. Kuzu yapımına burundan başlanıyor ve  kafaya kadar arttırarak devam ediyor. Kuzunun yüzü bej rengi, tüyleri ise top şeklinde yapılıyor. Bazıları tüylerini şapkalarda kullandığımız ponpon şeklinde yapıyor. Bu model de çok hoş oluyor.

Oyuncak tercihiniz doğal ve antialerjik ürünlerden yanaysa mutlaka amigurumi örgü oyuncaklarını tercih edebilirsiniz. Kendiniz de yapmayı deneyerek çok özel bir hediye gönderme şansını yakalayabilirsiniz. Amigurumi ve diğer oyuncak çeşitlerini tercih ettiğinizde mutlaka çocukların sevdiği figürleri kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu figürlerle keyifli bir hediye seçeneği vermiş olacaksınız.

İki Ponpon Yapın

İşe iki ponpon yaparak başlayabilirsiniz. Biri kuzunuzun gövdesi biri de kafası olacak. Bunu istediğiniz boyutta yaptıktan sonra, kulak, burun ve ayaklar ise örgüyle yapılabilir.

Ten rengi, kahverengi ya da bej ipten iki aynı parça öreceksiniz. Gene eksiltme ve artırmalarla yaklaşık 14 sıra sık iğne örmeniz yeterli olacaktır. Kulakların içini de elyafla doldurun ama dikmek için ipinizi uzun bırakın. Aynısını 4 tane pati için de yapacağız. İsterseniz aynı boyutta isterseniz daha küçük 4 parça örün. Gene dikmek için ucunda ip bırakın ve içini elyafla doldurun. İşte amigurumi kuzu yapımının sonuna geldiniz. Ponpon şeklinde ya da örgüden kuyruğunu da yaptınız mı tamamdır.

Kuzunun Boyuna Göre Örülme Zamanı Değişebilir

Küçük bir kuzu amigurumisi bir gün içinde biterken, daha büyük olanların bitme süreleri uzayabilir. Beğendiğiniz bir ürün tercih ettiğinizde yapmak istediğiniz boyutlara dikkat etmelisiniz. Küçük olanlar daha basit görünse de hiç örgü bilmeyenler bu ürünleri yapmakta zorlanabilir. Bu yüzden kuzunun ya da figürün detaylı örgü tekniklerini internet üzerindeki videolardan ve diğer ürünlerden öğrenebilirsiniz. Şablonlara göre tercih edeceğiniz birçok çizgi filmi figürüyle dikkat çeken tasarımlar ortaya çıkması mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin2
Paylaş
Paylaş