Kolay Örgüler

Amigurumi Örgü Maymun Yapımı

Amigurumi Örgü Maymun Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Çok sevilen bir oyuncak maymun yapabileceğiniz gibi amugurumi örgü maymun yapımı ile perde tutacakları bile yapabilirsiniz. Hatta amugurumi örgü maymun yapımı ile ortaya çıkacak oyuncağınızı fesli bile örebilirsiniz. Kısacası bu işte çeşit yaratmak sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır. Ten rengi iplik, kahverengi iplik, doldurmak için elyaf boncuk ve yüz ifadesi vermek için renkli iplikler ile iki göz boncuğu yeterli olacaktır.

Örgü Maymun Yapılışı
Örgü Maymun Yapılışı

Tığ İşi Maymun Örüyoruz

Ten rengi iplikle kafayı örmeye başlayın. Dokuz sıra öreceksiniz. İkinci sırada her sık iğneye iki tane sık iğne yaparak artırmaya başlıyor ve her satırda bir sık iğne artışı, 1 arttır ve 6 kez tekrar ile kahverengi ipe geçiyorsunuz. Onuncu sırada artırmadan dokuz sıra öreceksiniz. 19 ile 25. satır arasında her satırda birer azalan sık iğne, birer eksiltme ve 6 tekrar var. 26. Sıramız ise altı kez eksiltme ve altı sık iğneden oluşuyor. Amugurumi örgü maymun tarifi içinde sıra buruna geldi. 10 sıra sık iğne yapılıyor. Sekizinci sıraya gelinceye kadar birer artan sık iğneler, birer artırmalar ve altı kez bu işin tekrarlanması sürüyor. Sekizinci ve dokuzuncu satırı artırma yapmadan iki sıra öreceksiniz. Onuncu sıra boyunca sürekli eksiltme yapılıyor ve 21 kez tekrarlanıyor.

Amigurumi Örgü Maymun
Amigurumi Örgü Maymun

Gövde Yapımı Uzun Sürüyor

Gövde yapımı ise önemli ve uzun sürüyor. 30 sıra üzerinden çalışıyorsunuz. Onuncu sıraya kadar artırarak süren işlem on dokuzuncu sıraya kadar arttırılmadan toplamda 54 sık iğne yapılarak sürüyor. Yirminci sırada eksiltmeye başlayacaksınız. Bir sıra birer azalan sık iğne, bir eksiltme ve altı tekrar yaparken sonraki satırı eksiltme yapmadan düz öreceksiniz. Bu şekilde 28 satır örüyorsunuz ve 29 ile 30. satırı düz örerek gövdeyi bitiriyorsunuz.

İki kol ve iki ayakta da ten rengi ile işe başlıyor ve sonradan kahverengi ipe geçiyorsunuz. Amugurumi maymun tarifinin bir parçası da kuyruk yapımı. İsterseniz kuyruğun içine bir parça tel de koyabilirsiniz, ama telin çıkma riskine karşı gene de boncuk elyafla doldurulması daha sağlıklıdır. Kahverengi iple örüyor ve üçüncü sıradan 35. sıraya kadar hiç artırma yapmadan her sırada on tane sık iğne yapıyorsunuz.

Kolay Örgü Maymun Yapımı
Kolay Örgü Maymun Yapımı

Amigurumi Örgü Maymun Yapımı Videolu Anlatım

Amigurumi Örgü Maymun Yapımı Videolu Anlatım
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Devamını Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Devamını Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Devamını Oku

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sihirli Halka Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Amigurumi Sihirli Halka, Amigurumi Sihirli Halka Nasıl Yapılır? ve Amigurumi Sihirli Halka Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rana dedi ki:

  Kafa karıştırıcı

  1. Kolay Örgüler dedi ki:

   Örgü Maymun Yapılışımızın Video kısmından daha detaylı ve yapım aşamalarını görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZ