Kolay Örgüler

Amigurumi Örgü Örümcek Adam Yapımı

Amigurumi Örgü Örümcek Adam Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Erkek çocuklar da bebeklerle oynar, oynamalıdır. Bunun için ilgisini çekecek amigurumi örümcek adam figürlerinden başlanabilir. Amigurumi örümcek adam yapımı son derece basit. Kırmızı, saks mavisi ve biraz da siyah ipliğe ihtiyacınız olacaktır. İşlemeler için ince ipler tercih edeceğimizden orlon siyah ip kullanmanız yeterli olacaktır. Kırmızı iple sihirli halka ördükten sonra içine 6 tane sık ipne yaparak örgümüze başlıyoruz. Sonra 6 tane artım yaparak sık iğnelerimize devam ediyoruz. Sırayla üç sıra arttırıp sık iğne örerek ayak bileği şekli ortaya çıkana kadar örüyoruz. sonra mavi ipimizle devam ediyoruz. 18 tane sık iğne örüyoruz. Aynı şekilde iki bacağı da örmeye devam ederek alt kısmı bitiriyoruz. Şimdi elyafları doldurabilirsiniz. Başan elyaf doldurursanız boşluk kalmayacaktır. Ama bazıları sonradan da dolduruyor ama boşluk kalmama garantisi verilmediğinden iyi bir sonuç elde etmek mümkün olmuyor.

Amigurumi Örgü Örümcek Adam Yapımı
Amigurumi Örgü Örümcek Adam Yapımı

Örümcek Adam Gövdesi

Örümcek adam gövde yapımı için öncelikle 42 sık iğne yapıyoruz. arkadan da sık iğneyle örüyoruz ve kırmızı iple devam ediyoruz. 36’dan 12’ye düşürüp gövdeyi bitiriyoruz. İşlemeleri iğneyle kolayca yapabileceğiniz için orlon iple istediğiniz dekoru verebilirsiniz. Gözler için de aynı şekilde ipliği kullanarak dikişle şekillendirme yapabiliriz.

Elinizden biraz büyük örümcek adam amigurumi için uygun olan bu uygulama sayesinde daha büyük bebekler de yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz ölçüye gelene kadar örmek olacak tabi ki.

Amirugumi Örümcek Yapımı

Eğer örümcek adam yapmak size zor gelirse daha basit bir şey yapabilirsiniz. Dev bir örümcek yapmak istediğinizde gene halkayla işe başlayarak istediğiniz sayıda örüp devam edebilirsiniz. Yani boyut ne kadar olacaksa kullanılacak olan iplik ve örgü süresi de artacaktır. Saç eklemek istediğinizde sentetik saçlar ekleyebilir, örgüden de saçlar yaparak renkli renkli bir bebek yaratabilirsiniz.

Düz örgüyle bile birçok bebek yapabilirsiniz. Sınırsız bir çeşitlilik söz konusu olduğu için istediğiniz ürünü birkaç dakika içinde şekillendirebilir, birkaç saat içinde de el yapımı bir oyuncak sahibi olabilirsiniz. Amigurumi bebekler dünyasına siz de girebilir, çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ