Kolay Örgüler

Amigurumi Örmek Zor Mu?

Amigurumi Örmek Zor Mu?

Amigurumi, Japonya da ortaya çıkan bir örgü sanatıdır. Sadece ip ve tığ ile yapılan bu örgü diğer oyuncakların aksine çocuklarda ve bebeklerde hayal gücünün artmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle her çocuğun bir Amigurumi oyuncağı olması gerekir. Amigurumi örmek zor mu? Sorusu sıklıkla sorulabilen soruların başında gelmektedir. Ama Amigurumi  oyuncakların yapımı kesinlikle zor değildir. Bunun için bir şema kullanmanız gerekir. Ama şeme kullanmak yeni başlayanlar için biraz daha zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle ilk başlayanların şeme kullanmadan sadece tekniğini bilerek, oyuncaklar örmeleri tavsiye edilmektedir. Amigurumi,  oyuncaklarda kullanılan teknik sık iğne tekniğidir. Yani sadece sık iğne yaparak oyuncaklarınızı örmeye devam edebilirsiniz. Sık iğne tekniğini bildiğinizde gerisi çok kolay bir şekilde gelecektir. Amigurumi hakkında bilginiz arttıkça gördüğünüz her oyuncağın örgüsünü kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani resimlerden bile çok kolay bir şekilde örgü oyuncaklar elde edebilirsiniz.

Amigurumiye Başlangıç

Eğer daha önc e hiç örgü oyuncak yapmadıysanız bu işe henüz merak sardıysanız, ilk olarak modeli  basit oyuncaklardan başlamanız gerekmektedir. İlk olarak Amigurumi ayıcık, top, basit bebekler veya  çocuk odaları için çeşitli süsler yaparak işe başlayabilirsiniz. Amigurumi örgüler her türlü iplerden yapılabilir. Ama örgünün daha güzle durmasını isterseniz kesinlikle Amigurumi için özel olarak üretilen ipleri kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü bu iplerin örmesi kolay olduğu gibi ören kişileri de zorlamaz. Hal böyle olunca mutlaka daha güzel modeller çıkarabilirsiniz. Amigurumi örmek zor mu? Elbette ilk başlayanlar için biraz uğraştırıcı  olabilir. Ama sürekli bir şekilde örmeye devam ettiğiniz sürece ilerleyen zamanlarda hiç zorlanmadan daha aktif bir şekilde istediğiniz oyuncağı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Amigurumi Nasıl Örülür?

Amigurumi örgülerde bazı teknik terimler kullanılır. Bu terimler x işareti ile gösterilir. Ama x işaretleri pek çok kişinin ciddi anlamda kafasını karıştırmaya yeter. Ben sizlere Amigurumi oyuncakların yapılışını anlatırken, teknik terimlerden olabildiğince az bahsedeceğim. Eğer sizin de Amigurumi oyuncaklara karşı bir merakınız varsa ve Amigurumi örmek zor mu? Sorusunu sıklıkla soruyorsanız, o halde sizler için hazırladığımız diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Çünkü orada yazılan tüm tarifleri anlayabileceğiniz ve yapabileceğiniz şekilde hazırladık.

Amigurumi Örgü Teknikleri (Yeni Başlayanlar İçin)

Amigurumi Örgü Teknikleri (Yeni Başlayanlar İçin)

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Telefon Tarifi Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
11 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin11
Paylaş
Paylaş