Kolay Örgüler

Amigurumi Oyuncak Horoz Yapılışı

Amigurumi Oyuncak Horoz Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi Oyuncak Horoz Yapılışı Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan amigurumi oyuncak çeşitleri çok sayıda insanın ilgisini çekmeye başladı.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilgi çeken amigurumi sevimli horoz çeşitleri çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Çünkü örgüden örülen bu oyuncaklar çok şık ve ilgi çekici olarak biliniyor. Horozun ibiği, kanatları ve kuyruğu 1 saat içinde biterken diğer kısımları için de bir gününüzü ayırmanız yeterli oluyor. Son derece özel ve şık olan bu hediyeleri el emeğinizi kullanarak üretebilirsiniz.

Horoz yapımı değişik şekillerde olabilir, klasik bir yöntemi yoktur. Kişinin beğendiği türe göre horozun tasarımı yapılır. Küçük ya da detaylı ürünler ortaya çıkabilmektedir.

Hangi İpi Kullanmalı?

Genelde kadife ip kullanılarak üretilen bebekler, hayvan yapmaktan daha kolaydır. Oysa hayvan yapımı konusunda da başarılı sonuçların alınması mümkün olabilir. Horoz yapmak için önce işin basitinden, küçük parçalardan başlayabilirsiniz.

3 ilmek atıp örgüye başlayın ve arttırarak 5 kere devam edin. Sonr üç boğum yaparak ibik oluşturun. Kanatlar için de aynı uygulamayı yapın. Böylece sorunsuz bir şekilde iki adet kanadı tamamlayın. Kanat sonrası kuyruk için de aynısına geçebilirsiniz. Gövde kısmı için internetteki videoyu izleyerek istediğiniz ölçüye göre horozu yapabilirsiniz. Horozun ölçülerini yaparken diğer parçaları da buna göre ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Amigurumi horoz ve benzer ürünler için örgü yapmayı biliyorsanız çok basit bir üretim süreci yaratabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Oyuncak Sevimli Horoz Yapımı
Amigurumi Örgü Oyuncak Sevimli Horoz Yapımı

Farklı Kalınlıklardaki İplikler

Amigurumi yapımında kullanılan iplikler kalınlaştıkça sonuç açısından değişimler gözlenir. Çünkü bu ürünlerde kullanılan iplikler kalınlaştıkça sonuç da o kadar çabuk görünecektir. Kalın iplikle yapılan ürünler çok kısa sürede tamamlanır ama görsel olarak memnun edici olmayabilir. İnce ipliklerde ise biraz daha uğraşmak gerekebilir. Genelde kadife ipliklerin tercih edildiği bilindiği için bu iplikler amigurumi yapımı için uygun iplik olarak bilinir. El işçiliğini sevenler çeşitli örgü tekniklerini kullanarak hayvan figürleri, bebekler yapar. Kimi yapay saçlarla kimi de gene örgü saçlarla ürünün bitmesini sağlar. Horoz figüründe ise tamamı örgü olan modeller tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ