Kolay Örgüler

Amigurumi Panda Ayı Yapımı

Amigurumi Panda Ayı Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.
panda yapımı amigurumi
panda yapımı amigurumi

Ribbon ip kullanarak amigurumi panda yapımı konusunda ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Doğal olan bu oyuncakları herkes güvenle kullanabilir.

Amigurumi panda ayı yapımı için 2 top beyaz 1 top siyah ribbon ipe ihtiyaç duyarız. 10 mm tığ ile öreceğimiz bu oyuncak içini elyafla doldururuz. İşaretleyiciler en büyük yardımcımız olacaktır. Tabi öncelikle sihirli halka yaparak işe koyulmamız gerekiyor.

Sihirli halkamızın içine 6 tane sık iğne yaparak işe başlıyoruz. sonra her ilmek için 2 sık iğne ekliyoruz. Böylece toplamda 12 tane örmüş oluyoruz. 18 tane sık iğne ve arttırma yaparak (bir sık iğne bir arttırma) devam ediyoruz. Bu bitince bu sefer 2 sık iğne bir arttırma yapıp 24’e tamamlıyoruz. Arttıra arttıra örüyoruz. 54 e gelene kadar örgü aynı şekilde devam ediyor.

Amigurumi Panda Gövdesi

Gene sihirli halkayla başlıyoruz ve içine 6 sık iğne örüyoruz. Her ilmeğe iki sık iğne atıp 12 yapıyoruz ve kafasındaki gibi arttırarak devam ediyoruz. Tabi bu durumda daha büyük yapıyorsanız daha fazla arttırmanız gerekiyor. Daha küçük yapacaksanız daha az sayılar eklemeniz uygun olacak. Amigurumi panda yapımı için bacak ve kolları da ördükten sonra kulaklarda keçe kullanabilirsiniz. Daha basit bir ayıcık için ise hepsini örgüden yapabilirsiniz.

Amirugumi Oyuncaklar Hakkında

Çocukların bebeklik döneminden itibaren bazı şeyleri keşfetmesi son derece önemli. Bu yüzden oyuncaklara düşen rolü göz ardı etmemek gerekiyor. Kusursuz oyuncaklar insanlardaki algıyı olumsuz etkilerken bu tür yapay oyuncaklar çocuğun hayal gücü üzerinde çok etkili oluyor. Sağlığa zararlı olmayan malzemelerden üretilen ve iyi bir görünüme sahip olan amigurumi panda yapılışı gibi farklı temalarda da oyuncak yapılması mümkün. Yurt dışında çok  güzel örneklerini görebileceğiniz bu ürünler herkesin beğenisine göre değişen şekilde üretiliyor. Mesela kız ya da erkek bebeğinize benzeyen ürünleri yaparak çocuğunuza benzeyen bir oyun arkadaşı üretebilirsiniz.

Çocuğunuzun hayal dünyasını zenginleştiren sağlığını tehdit etmeyen birçok oyuncak gibi bu ürünler de yaşa göre gelişim destekleme özelliğine sahiptir. İçiniz rahat olarak kendi seçtiğiniz malzemelerle istediğiniz figürü örebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Betülay dedi ki:

    Acaba 54 e gelince kac sıra dolanacagiz,göremedim o kismi

BİR YORUM YAZ