Kolay Örgüler

Amigurumi Parmak Kukla Tarifi

Amigurumi Parmak Kukla Tarifi
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi parmak kukla eğlenceli görüntü oluşturan bir oyuncak elde edebilirsiniz. Hem çocuklarınız için hem de kendiniz için örgüye başlayabilirsiniz.

Amigurumi Parmak Kukla Tarifi

Amigurumi parmak kukla tarifi örme aşamasında çok zorlanmadan yapacağınız şekilde sunulmaktadır. Teknik açıdan bazen değişiklikler olabileceği gibi klasik tekniğin daha yaygın olduğunu belirtmek gerekir. Bir taslak olması açısından öncelikle bir baş ve silindir parçası birleştirilir. Bu parçaların hangi renk olacağı sizin zevkinize kalmıştır.  

Yapılışına geçince, öncelikle 6’lı sihirli halka hazırlanır. Her sırada bu artırılır ve 12 sık iğne olarak işlem yapılır. Sonra 1 sık iğne ve 1 artırma işlemi yapılır. Sonra 2 sık iğne ve 1 artırma işlemi yapılır. 6 ve 21 sıralar arasında 24 sık iğne örülür ve satır sayısı isteğe göre daha da fazla olabilir. Örülen bu parmaklara daha sonra gözler eklenebilir. Parmak kuklanın görüntüsünü nasıl isterseniz bu şekilde görüntüsünü ayarlayabilirsiniz. İsteyen kişiler bu parmak kuklalara çeşitli mesleklerin sembolik kıyafetlerini ayarlayabilir. Çocuklar için eğitici bir durum da olabilir. Onlara hangi mesleği sevdiklerini sorabilir ve hayal dünyalarının gelişmesini sağlayabilirsiniz. Kuklaların ayrıca alt kısımlarını daha uzun ya da daha kısa da yapabilirsiniz. Ayrıca incelik kalınlık durumunu da yine örgü miktarına göre ayarlamak mümkündür.

Amigurumi Parmak Kukla Tarifi
Amigurumi Parmak Kukla Tarifi

Amigurumi Parmak Kukla Ne Kadar Zamanda Biter?

Amigurumi parmak kukla yapmak genelde çok uzun sürmeyen bir işlemdir. Doğru teknik ve uygun malzemeler olduğu sürece kolayca bir tanesini bitirebilirsiniz. Ayrıca ne kadar uzun süreceğini belirleyen, desen ve ayrıntılar da olacaktır. Desen karmaşık bir görüntüde olduğu zaman işlem süresi daha da uzar. Örneğin meslek kıyafetleri ile çeşitli türlerden hazırlanacaksa, bu durumda işlem daha da uzun sürebilir. Çeşit açısından her parmak amigurumi türleri tavşan, ayı veya düz görüntüde olabilir. Ana gövde üzerine dilediğiniz şekilde ayarlama yapabilirsiniz.  Eğer beş parmak için değil de on parmak için kukla hazırlamak istiyorsanız, bu halde daha da uzun sürecektir. Sizin örme sıklığınız ve ne kadar hızlı ördüğünüz önemli bir ayrıntıdır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ