Kolay Örgüler

Amigurumi Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?

Amigurumi Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi örerken renk değişimi nasıl yapılır? İşte çok sayıda kişinin merak ettiği bu aşamanın nasıl tamamlanacağının yanıtını veriyoruz. Sizin için uygun şekilde anlatım yapılarak, amigurumi renk değiştirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Buna göre hareket ederek, siz de yaptığınız bebeklerde farklı renklerin bir arada kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Detaylar aşağıda verilmiştir.

Amigurumi Renk Değiştirmek

Renk değiştirmenin gerçekleşmesi için yapılması gereken direkt olarak örerken renk değiştirme kısmına gelene kadar normal bir şeklide örmeye devam etmek. Bunun gerçekleşmesini sağlamanızın ardından direkt olarak renk değişimini nasıl yapacağınıza karar verin. Sizin yapma şeklinize göre örneğin çizgi çizgi yapılmış olan renk değişimlerinin bir araya gelmesi sağlanabilir. Bunun için mutlaka örgü sırasında renkleri yapın. Sonradan renklerin eklenmesi açıkçası yapılacak olan işlemin kötü olmasına neden olacaktır.

Normal sık iğne;

Renk değişimi yaparken çok sıkmak ya da gevşek bırakmak uygun değil. Bunun için mutlaka amigurumi renk geçişinin daha güzel olması açısından önerilen renk geçişinin normal sık iğne ile gerçekleşmesini sağlamak olacak. Renk değiştirme için normal sık iğne yapılması önemli.

İkinci ipi alın;

Sık iğne ile ayarlamanızı yaptıktan sonra renk değiştirmek için belirlemiş olduğunuz ikinci ipinizi ilmek alarak örmeniz gerekiyor. Bu sayede renk geçişinin son derece güzel olduğunu göreceksiniz. Renk değişimi son derece güzel olacak. Her zaman olduğu gibi örmeye devam edebilirsiniz. Amigurumi renk geçişi için sunulan bu bilgiler kapsamında son derece rahat bir şekilde iki ya daha fazla renk ile örgüyü yapabileceğinizi göreceksiniz.

Amigurumide Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yapılacak olan her işlem için sunulmuş olan kısaltmalar var. Aşağıda bazıları verilmiştir. Bunlara dikkat ederek uygulamanın sizin için hem hızlı hem de kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Teknli Trabzan: T
  • Arttırma 1 ilmekte 3 sık iğne: W
  • Azaltma 2 ilmekten 1 sık iğne: A
  • Sık İğne: X
  • Zincir: O
  • İlmek Kaydırma: C
  • İkili Trabzan: F
  • Arka Sık İğne: Sadece arka ilmek X
  • Azaltma 3 ilmekten 1 sık iğne: M

Amigurumi yapmak sizin için kolay olacak…

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ