Kolay Örgüler

Amigurumi Sevimli Zürafa Yapılışı

Amigurumi Sevimli Zürafa Yapılışı

Tığ işi sevenlerin iyi bildiği sık iğne tekniği ile oyuncak yapımı demek olan amigurumi sevimli zürafa yapılışı ile denenebilir. Çok iyi bir terapi olan tığ işi örmeyi amigurumi sevimli zürafa yapılışı ile çok zevkli bir hale getirebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise sarı renkte 2 yumak ip, beyaz ve kahverengi renkli birer yumak ip, kalınlığı 2,5 mm. olan bir tığ, biraz elyaf ve zürafamızın gözleri için iki adet vidalı düğme olacaktır.

Amigurumi Nasıl Örülüyor?

Beyaz ip kullanarak önce kafayı örmeye başlıyorsunuz. Toplamda en az yedi sıra beyaz renkli sık iğne örgü yapıyorsunuz. Bu sıraları örerken birer artırarak örgüye gittikçe kubbeleşen bir şekil veriyorsunuz. Yedinci sırada sarı ipe geçin. Yaklaşık on beşinci sırada ise siyah gözleri takın. Sarıyla devam edip yirmi beşinci sırada eksiltmeye başlayın. Amigurumi zürafa yapılışı otuz üçüncü sıraya kadar eksilterek sürüyor. Bu hizada sık iğneyi kapatıyorsunuz ama kapatmadan önce kafanın içini elyafla doldurun.

Sıra boynuzlara geldi. Kahverengi ipten iki benzer parça öreceksiniz. Gene eksiltme ve artırmalarla yaklaşık 14 sıra sık iğne örmeniz yeterli olacaktır. Kulakların içini de elyafla doldurun ama dikmek için ipinizi uzun bırakın.

Kulaklar da gene kahverengi ip kullanılıyor. Yaklaşık on altı sıra sık iğne örgüsü kulaklar için yeterli olacaktır. Yedinci sıraya kadar birer artırır, sonra da gene birer eksiltirseniz oval biçimli iki kulak elde edersiniz. Gene dikmek için ucunda ip bırakın.

Amigurumi Zürafa Gövde Yapılışı

Amigurumi zürafa örmek içinde sıra gövdeye geldi. On sıra birer artırarak, sonrasında birer eksilterek, 36. sıradan sonra da düz sık iğne yaparak gövdeyi sarı iple tamamlayın. İsterseniz bu örgünün içine kahverengi benekler atabilirsiniz, zürafaların benekleri olur. Kollar ve bacakların yapımı ise önce kahverengi iple başlıyor. İki adet kolun sekizinci sırasında sarı ipe geçin ve 32 sıra artırma eksiltme yaparak örün. İki adet bacakta ise onuncu sırada sarı ipi kullanmaya başlayın. Hepsinin bitişinde dikmek için ip bırakmayı unutmayın. Kolları ve bacakları da elyafla doldurun. Sonra hepsini dikerek birleştirin.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Tırtıl Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek