Kolay Örgüler

Amigurumi Tank Yapılışı

Amigurumi Tank Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi tank tarifi farklı seçenekler ile yapılabilmektedir. Büyük ölçekli ekipman yapımı, amigurumi yöntemini daha önce denememiş kişiler tarafından oldukça zordur. Dolayısıyla öncelikle daha basit tekniklerin kullanılması ve ardından pratik yapılması gerekir pratik yapılarak deneyim kazanılır. Deneyimler doğrultusunda ise amigurumi tekniği farklı modeller kullanılarak yapılabilir hale gelir. Amigurumi tank tarifi pratik yöntemleri içerir.

Amigurumi Tank Nasıl Yapılır?

Amigurumi tankı yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şunlardır:

 • Gövdesi Hazırlanır: Gövdesinde yer alacak zincir ve dikiş sayısı büyüklüğe göre değişir.
 • Tekerleği Dikilir: Tekerlekler, normal araç tekerlerine benzer yöntemler ile dikilmektedir. Ancak daha uzun ve silindir şeklinde olması gerekir.
 • Üst Bölümü: Tankın üst bölümü olan ve silah yapısının da burada bulunduğu alan en kolay alanlardan biridir. Kolaylıkla uzun silindir ve küçük kare şeklinde amigurumi örgüsü hazırlanarak menzile dahil edilebilir. Amigurumi tank yapımında sık iğne tercih edilir.

Amigurumi Nedir?

Amigurumi Japonlar tarafından sık kullanılan ve geleneklerine dahil edilmiş bir sanat alanıdır. El işi noktasında kendini geliştiren Japonlar, amigurumi yapımını da önemsemektedir. Hem bölgesel olarak önemli olan hem de daha sonra turizm gibi amaçlar için de kullanılmaya başlanmış bir üretim alanıdır. Sanat olarak kabul edilebileceği gibi teknik olarak da kabul edilmesi mümkündür.

Amigurumi Tank Malzemeleri Nelerdir?

Amigurumi tank tarifi için gereken malzemeler şunlardır:

 • Tığ
 • Şiş
 • İçini doldurmak için pamuk, atık ip ve bez ve benzeri malzemeler
 • Renkli amigurumi ipleri
 • Makas
 • İğne

Belirtilen malzemeler kullanılarak amigurumi yöntemi ile araç uçaktan gibi tasarımlar yapılabilmektedir.

Amigurumi Tank Çocuklar için Sağlıklı Mı?

Amigurumi tank oyuncaklar her yerde yapılabilmektedir. İsteyen kişiler tarifleri kullanarak evde de tank oyuncak yapabilir. Çocuklar tarafından sık sık beğenilen bu oyuncaklar ebeveynler tarafından da tercih edilir. Fabrikasyon oyuncaklara göre hem kimyasal kullanımının olmaması hem de sağlıksız unsurlara yer vermemesi sebebiyle çoğu ebeveyn amigurumi satın almayı ya da evde yapmayı tercih etmektedir. Amigurumi tank modelleri de kolaylıkla evde yapılabilir ve hem dekor hem de oyuncak olarak kullanılabilir.

 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku

 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku

 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ