Kolay Örgüler

Amigurumi Tarifleri Nasıl Okunur?

Amigurumi Tarifleri Nasıl Okunur?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurimi anlatımlarında tarifler sunuluyor. Peki, amugurumi tarifleri nasıl okunuyor? Kısaltmalar ve çok daha fazlası verilmiştir. Örgü işi olarak bilinen bu teknik, direkt olarak uygulanabiliyor. Japonların uyguladığı bu örgü biçimi ile farklı şeyler, bebekler yapılabilir. Sıkça sorulan amigurumi tarifleri nasıl okunur sorusunun yanıtı verilir. İşte, detaylar…

Amigurumi Tarifi Okumak

Kolay bir şeklide okumanın gerçekleşmesini sağlamak açısından yapılması gereken okuma tekniği hakkında bilgi sahibi olmak. Bunun için sunulan bilgilere bakarak, direkt olarak okumayı yapın. Sunulan kısaltmalara dair bilgileri değerlendirerek, direkt olarak tarifi uygulayabilirsiniz.

  • Zincir: O
  • İlmek Kaydırma: C
  • İkili Trabzan: F
  • Teknli Trabzan: T
  • Sık İğne: X
  • Arka Sık İğne: Sadece arka ilmek X
  • Arttırma 1 ilmekte 3 sık iğne: W
  • Azaltma 2 ilmekten 1 sık iğne: A
  • Azaltma 3 ilmekten 1 sık iğne: M

Yukarıda verilen amugurimi teknikleri uygulama için verilen kısa yollar var. Bunları bilmeniz halinde size sunulan teknikler hakkında rahat bir uygulama sağlayabileceksiniz. Sizin için en iyi şekilde sunulan teknikler sayesinde örgü hem kolay hem de keyifli olacak.

Amigurumi Diğer Kısa Yolları

Amiguruminin kolay bir şekilde yapılması açısından farklı kısa yolları da var. Bu kısa yolları da bilmeniz sizin rahat bir şekilde örgüyü yapmanız içindir. Dilerseniz aşağıda verilen uygulama teknikleri hakkında kısa yolları da inceleyebilirsiniz.

Arka Loptan Örnek: BLO olarak ifade edilir. Geldiği anlam ise ilmeğin arkadaki kısmına tığı batırmaktır.

Ön Loptan Örnek: FLO olarak ifade edilen bu kısa yolda, ilmeğin öndeki kısmına tığı batırarak direkt olarak uygulamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak yazılan bir teknik;

Yukarıda verilen şeklide amigurumi okuma yapılabilir. Okumanın doğru olması halinde yukarıda verilen örnek son derece kolay bir şeklide ortaya çıkacaktır. Buna dikkat ederek uygulamayı yapın.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ