Kolay Örgüler

Amigurumi Tekne Yapılışı

Amigurumi Tekne Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi tekne yapmak için kullanılan tarifler vardır. Tekne yapmak isteyenlere önerilen tarifin adımları şunlardır:

 • 4 sık iğne ile örmeye başlanır.
 • 25. Adıma kadar sık iğne devam eder.
 • 25. Adımın hemen ardından 2 azaltma yapılır.
 • Azaltma tamamen kapanana kadar devam eder ve bu azaltma ile teknenin yelken direği elde edilir.

Amigurumi tekne tarifi teknenin bölgelerine göre değişiklik gösterir. Tek seferde amigurumi teknesi yapmak oldukça zordur. Birleştirme yöntemi önerilir.

Amigurumi Tekne Tabanı Yapılışı

Amigurumi tekne tabanı yapılışı için geçerli olan adımlar şunlardır:

 • İki parça yapılır.
 • 31 adet zincir ile başlanabilir.
 • Taban için arttırma yapılmaya devam edilir ve istenilen sayıya ulaşıldığında taban bitirilir.

Amigurumi tekne tabanı iki parça halinde yapılmalıdır. Sırası ile güverte, baca ve yelkenler de tekneye eklenir.

Amigurumi Tekne Malzemesi

Amigurumi tekne yapmak için gerekenler şunlardır:

 • Renkli ipler (amigurumi ipleri)
 • Tığ
 • İğne
 • Makas
 • Tel

Amigurumi tekne tarifi için bu malzemeler gerekmektedir. Malzemeler tamamlandıktan sonra istenilen boyutlarda ve renklerde gemiyi yapılabilir. Gemiyi tamamlamak adına kullanılacak olan modellere ve aynı zamanda desenlere de karar verilmesi önerilmektedir. Bütün unsurlara ve tasarıma karar verildikten sonra ölme sürecine başlanması olası hataların önüne geçilmesini sağlar.

Amigurumi Teknesi Yaparken Dikkat Edilecekler

Amigurumi teknesi yaparken bilinmesi gerekenler arasında tel kullanımı yer alır. Teknenin hem sabit kalabilmesi hem de yelkenlerinin dik durabilmesi için tel kullanılmalıdır. Örme işlemi esnasında özellikle teknenin direği yapılırken tel kullanılmaması halinde dik duruş sağlanamayacaktır. Teknenin ve tüm bölümlerinin dik durabilmesi için ilk adımdan itibaren tel kullanılması önerilir.

Amigurumi Tekne Renkleri Neler Olabilir?

Amigurumi tekne modelleri farklı olabilmektedir. Estetik anlamda farklı modelleri olduğu için isteyen herkes farklı modelleri ve renkleri kullanarak amigurumi tekne yapabilir. Örme işlemi esnasında çoğunlukla mavi, siyah, beyaz ve lacivert renkleri tercih edilmektedir. Bazı kişiler tasarımlara kırmızı rengini de ekleyerek görselliği arttırır. Amigurumi tekne tarifi içerisinde yer alan renkler tamamen kişinin beğenisine ve tekne için hazırladığı tasarıma bağlıdır. Sabit ve tek renk olarak da yapılabilir.

Amigurumi Kayık Yapımı

Amigurumi Kayık Yapımı
 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku

 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku

 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ