Kolay Örgüler

Amigurumi Temel Reis Tarifi Ve Yapılışı

Amigurumi Temel Reis Tarifi Ve Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi Temel Reis Tarifi Ve Yapılışı. 80’li yıllarda yaşayan çocukların kahramanı olana temel reis artık günümüzde de oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu nedenle pek çok çocuk temel reis oyuncakları oynamak istemektedir. Eğer sizler de çocuklarınız için  veya yapıp, satmak için temel reis oyuncağının yapımını merak ediyorsanız yazımızı takip edebilirsiniz. Temel reis yapımı oldukça kolay bir işlemdir. Sadece örgüde kullanılması gereken bir takım teknikleri bilmeniz yeterli olacaktır. Sık iğne ile öreceğimiz bu modelde daha gerçekçi  bir şekilde temel reis elde etmek isterseniz ilk olarak temel reis kıyafetlerinin renklerinde ipleri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede çizgi filmde olduğu gibi çok gerçekçi bir şekilde oyuncak örmeniz de mümkün olacaktır. Hem satmak hem de kendi çocuklarınız için Amigurumi Temel Reis Tarifi ve Yapılışı sizler için bu yazımızda yer almaktadır.

Temel Reis Amigurumi Modelleri
Temel Reis Amigurumi Modelleri
Amigurumi Temel Reis Tarifi Ve Yapılışı
Amigurumi Temel Reis Tarifi Ve Yapılışı

Temel Reis Örgüsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak örgümüzün baş kısmından başlayacağız. Bunun için 12 sıra boyunca örümüzde kullandığımız sık iğne sayısını sadece 2şerli olarak artırarak örmemiz gerekiyor.
  • 12 sıra sonra yanakların daha dolgun ve daha büyük görünmesini sağlamak adına sayıları 3 katına çıkarmanızda fayda vardır. Bu sayede temel reisin yanakları daha gerçekçi bir görünüme kavuşacaktır.
  • Baş kısmını yaptıktan sonra denizci kıyafetlerine uygun olacak şekilde siyah renkle beden kısmını öreceğiz. Burada dikkat etmemiz gereken beden kısmında yer alan ilmekleri çok fazla artırmamak olacaktır. Çünkü temel reis ince yapılı bir karakter olduğu için sayıları her zaman düşük tutmanızda fayda vardır.
  • Beden kısmını ördükten sonra artık bacaklarını örmeye başlayacağız.
  • Bacak kısımları beden kısmına göre daha geniş olmalıdır. Ayrıca pantolonunun rengini de mutlaka mavi tonlarında kullanmanız önerilir. Çünkü orijinalinde temel reis pantolonunu mavi olarak kullanmaktadır.
  • Bacak kısımlarını tamamladıktan kollarının yapım aşamasına geçmemiz gerekmektedir.
  • Kollarını  tıpkı bir balon gibi çok fazla şişirmemiz gerekiyor. Bu sayede istenilen kas görüntüsü de tamamen ortaya çıkacaktır.
  • Eğer isterseniz temel reisin eline ıspanak verebilirsiniz. Yeşil bir örgü ile ıspanak yaparak daha gerçekçi bir görünüm elde etmeniz de mümkün olacaktır.
Amigurumi Temel Reis
Amigurumi Temel Reis
Amigurumi Temel Reis Tarifi
Amigurumi Temel Reis Tarifi

Amigurumi Temel Reis Yapılışı

Amigurumi Temel Reis Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Noel Baba Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ