Kolay Örgüler

Anlatımlı Üzümlü Lif Yapılışı

Anlatımlı Üzümlü Lif Yapılışı

En eski lif modellerinden olan üzümlü lif modelleri birçok mutfağı süsleyen dekoratif el bezleri olarak kullanılır. Mutfaklarda bereket nahılları olarak kullanılan bazı şeyler gibi anlatımlı üzümlü lif yapılışı da dikkat çekmektedir. Mutfakta ya da banyoda kullanmak için çok şirin olan üzümlü motiflerle kiraz da yapılır. Bunun için 6 sıra örerek fıstıklar yapmalısınız. 1, 2, 3, 4 şeklinde sıralara yapacağınız üzümleri fıstıklarla bağlayacaksınız. Fıstığı kapatıp diğerine geçerek devam edebilirsiniz.

Üzüm Gibi Bağını Öğrenmek

Üzümün üzerine yeşil yaprak olan bağını da yapın. Bu şekilde üzümleriniz daha güzel görünecektir. İsterseniz yıldız model isterseniz de kirazlar kullanarak değişik meyveler yapabilirsiniz. Yuvarlağını yaparsanız elma, şeftali gibi meyveler yapabilirsiniz. Çok kolay olan üzüm şeklinde lif yapımı isterseniz şekil olarak da yapılabilir. Üzüm görünümünde lif yapmak da son derece şık hediyelikler oluşturmanızı sağlayacaktır.

Üzüm Şeklinde Lif Yapımı

Üzüm şeklinde lif yapımı da son derece popülerdir. Bunun için bir tane fıstıktan başlayarak yapacağınız lifinizi istediğiniz büyüklüğe ulaşana kadar örebilirsiniz. Tığınızın ve ipinizin kalınlığına göre değişecek olan taneler, fıstıklarınız boyutunda olmalıdır. Bu şekilde yapacağınız fıstıkları 6’lık değil de 10-15’lik falan yapabilirsiniz. Böylece üzümler çok daha şık ve dolgun görünürler. Fıstık örgüden üzüm yapımı için önemli olan zevkinize uygun ürün yapımıdır. Böylece memnun kalacağınız liflerin üretilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ebru dedi ki:

    Anlatiminiz cok guzel elinize saglik

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş