Kolay Örgüler

Ayça Kaya Diyeti İle Kilo Verme

Ayça Kaya Diyeti İle Kilo Verme

Ayça Kaya Diyeti

Fazla kilolar günümüz toplumlarının en büyük problemlerinden birisidir. Bunun en büyük nedeni beslenme alışkanlıkları ve egzersizden uzak bir yaşamdır. Özellikle hazır gıdaların bol yağlı olması, hamur işlerini ve ekmeği seven bir toplum olmamız kilo alma nedenlerimizden bazılarıdır. Yine modern hayatın içinde ulaşım imkanlarının kolaylaşması, birçok ihtiyacımızı yerimizden kalkmadan halledebilmemiz, iş hayatında vücudumuzun hareket etmemesi gibi nedenler de buna eklenebilir. Yoğun yaşam içerisinde düzenli spor yapma fırsatımız da olmadığı için kilolarımız kolayca artmaktadır. Evet. Bu saydıklarımız hayatın bir gerçeği. Fakat aslında bunların hiç birisi bizim kilo almamıza bir gerekçe değil. Bütün mesele kendimizde başlayıp bitiyor. İşi kendi beynimizde halletmediğimiz için bocalıyor, farkında olsak da kendimizi kısıtlayamadığımız, yönlendiremediğimiz için kilolarımızdan kurtulamadığımız gibi kilo almaya devam ediyoruz. Oysa bugün Ayça Kaya diyeti gibi kilo vermemizi sağlayacak çeşitli diyet programlarına rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Kendimize rehber edinebileceğimiz bu uzman tavsiyeleri ile kilo kontrolü yapabilir, fazla kilolarımızdan rahatça kurtulabiliriz. İşte bu yazımızda sık sık duyduğunuz Ayça Kaya diyetinden bahsedeceğiz.

Ayça Kaya Diyeti İle Aç Kalmadan Kilo Verme

Ayça Kaya, bir iç hastalıkları uzmanıdır ve hazırladığı diyet programlarında en çok dikkat çektiği husus diyet yaparken veya kilo vermeye çalışırken sağlığınızdan olmamanız gerektiğidir. Çünkü her zayıf insan sağlıklı olmadığı gibi her kilolu insan da sağlıksız değildir. Bu yüzden Ayça Kaya diyeti temelde, yeme alışkanlığını kontrol etmeye dayalıdır. Kaya’nın açıklamalarına göre zayıflamak isteyenlerin yaptığı en büyük hata da az beslenmektir. Oysa aç kalmak kilo vermekten ziyade kişide bedensel ve psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu yüzden kilo vermek isteyenler az yemekten ziyade yeme alışkanlıklarında değişikliğe gitmeli, kendilerini sürekli veya çok yemek yemeye yönlendiren faktörleri tespit ederek onlardan kaçınmalıdırlar.

Ayça Kaya diyeti ile 1 haftada 3 kilo vermek, 1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün. Bunu başardığını söyleyen pek çok kişi var. Dilerseniz siz de Ayça Kayanın tavsiye ettiği diyet ve beslenme önerileri sayesinde kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Üstelik kilo vermeyi bir işkence haline dönüştürmeden formunuzu yakalayabilirsiniz.

  • İlk olarak Kaya’nın diyet önerisinde suyun çok önemli bir yeri var. Örnek diyet listesi uygulanırken günde ortalama 2 litre su tüketilmesi gerekiyor. Su hem açlık hissini gideriyor hem mideyi dolduruyor hem de vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bu yüzden Ayça Kaya diyeti uygulanırken sabah uykudan uyanıldığı andan itibaren her öğün öncesi ve sonrası suç içmek, suyu baş tacı yapmak gerekiyor.
  • İkinci olaraksa Kaya, güne mutlaka kahvaltı ile başlamak gerektiğine vurgu yapıyor. Kahvaltı menüsü olarak 1 dilim kepek ekmek, bir dilim peynir, 1 tutam maydanoz veya tere, 1 yumurta ve 1 bardak şekersiz çay öneriyor. Çayınız normal çay da olabilir, bitki çayı da.
  • Öğle yemeğinde 100 gr ızgara et, bir porsiyon bol yeşillikli salata, 1 bardak tuzsuz ayran, 1 dilim kepek ekmek.
  • Ara öğün olarak 1 bardak süt, 1 adet mevsime uygun meyve, 2 kaşık yulaf.
  • Akşam yemeğinde, bol yeşillikli salata, 1 kase sebze çorbası, 1 kase yoğurt ve 4-5 kaşık etsiz sebze yemeği.

Kalıcı Kilo Verme İçin Egzersiz Şart

Ayça Kaya diyeti içerisinde belli bir saat dilimi yoktur. Alarm, vücudunuzdur. Vücudunuz açlık sinyalleri verdiği zaman uygun aralıklarla öğünler tüketilmeli, su aksatılmamalıdır. Günün son yemeği ise saat 18:00’dan önce tüketilmelidir. Bütün bunların yanında egzersiz yapmak, başka hiçbir şey yapılamıyorsa en az 1 saat yürüyüş yapmak da kalıcı kilo vermeyi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2 Haftada 10 Kilo Verdiren Egzersizler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
15 Paylaşımlar
Paylaş12
Tweetle
Pin3
Paylaş
Paylaş