Kolay Örgüler

Bacak Ve Kalça İncelten Egzersiz Hareketleri 2019

Bacak Ve Kalça İncelten Egzersiz Hareketleri 2019

Ev ortamında kendi imkanınız ile geliştirdiğiniz egzersiz programları veya profesyonel bir şekilde uzmanlardan almış olduğunuz egzersiz programları sayesinde bacak ve kalça bölgenizde yağ yakımını arttırabilir ve incelme sağlayabilirsiniz. Özellikle sürekli bir şekilde ev ortamında vakit geçiren ev hanımları ve hareketli bir hayata sahip olmayan bayanlar için daha fazla ihtiyaç duyulan bu egzersizler ile belirli bir süre boyunca düzenli uygulama yapıldığında bacak inceltme mümkün olmaktadır. En sağlıklı ve doğru yöntemlerden biri olan egzersiz yapmak, ev ortamında veya çalışma ortamında kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Özellikle günlük programlarınıza düzenli şekilde uyum sağladığınızda egzersiz programının doğru bir sonuç verdiğini görebilirsiniz. Fakat sadece egzersiz programı ile değil doğru ve dengeli beslenme ile birlikte istediğiniz oranda incelme sağlayabilirsiniz. Örneğin, bu süreç içerisinde karbonhidrat kullanımını azaltmalı, beyaz ekmek tüketimi yerine tam tahıllı ekmek tüketimi sağlamalı ve aşırı yağlı beslenmekten uzak durmalıdır.

Evde Uygulanan Pratik Bacak Ve Kalça İnceltme Hareketleri

Gündelik olarak ev ortamında uygulanabilecek bacak ve kalça hareketleri çok pratik bir uygulama sağlamaktadır. Televizyon izlerken dahi yapabileceğiniz bu egzersizler günlük olarak sadece 15-20 dakika gibi bir sürenizi alacaktır. Düzenli bir şekilde ara vermeden ve terk etmeden bu egzersizleri sürdürdüğünüz takdirde etkilerini kısa sürede görebilir ve incelme sağlayabilirsiniz. Bu kalça inceltme hareketleri ile birlikte hem bacak hem de kalça bölgesinde incelme sağlayabilirsiniz. Sağlayacağınız egzersiz programı için izlemeniz gereken bir hareket listesi bulunmaktadır. Bu hareket listesini aşağıda gördüğünüz şekilde takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak sırt üstü uzanıp bacaklarınızı midenize doğru çekebilirsiniz. Her defasında 10 defa olarak 3*10 yani 30 defa yapabilirsiniz.
  • Bu hareketler içinde en faydalılardan birisi squat yani çömelme olmaktadır. Ellerinizi karşıya doğru uzatarak dik durduktan sonra kalçanızı dışarıya doğru kavisli şekilde uzatmalı ve aynı anda eğilmelisiniz. Fakat çömelirken diz uçlarınızın parmak uçlarınızın hizasını geçmemelidir. Bu hareketi de 3 set olarak 3*10 ani 30 defa yapabilirsiniz.
  • Sonraki egzersizde yan şekilde yattıktan sonra dizlerinizi bükmeden bacaklarınızı kaldırıp indirebilirsiniz. Bu hareket de yine 30 defa 10’lu setler ile tekrarlanabilir.

Bacak İnceltme İçin En Doğru Egzersizler

Özellikle kendini çok kilolu olarak hisseden ve bacak bölgesinde yağ biriktiğini hisseden bayanlar ve yine erkekler bacak inceltme hareketleri için fizik tedavi niteliğinde çok kolay ve doğru egzersizler yapabilirler. Bu noktada 40 defa sırt üstü yatarak bacakları yukarı kaldırabilirsiniz.  Sonrasında yine sırt üstü yatarak mekik pozisyonu alabilir ve sağ dirseği sol dize ve sol dirseği sağ dize değdirecek şekilde günlük 30 adet çapraz mekik çekebilirsiniz. Yine etkili bir egzersiz için dirsekleriniz ve dizleriniz üzerinde yere çökerek bacaklarınızı arkaya düz şekilde uzatabilirsiniz. Bu sayede sıkılaştırma sağlayabilirsiniz. Son egzersiz için ayakta durarak kollarınızı başınızın üzerinde birleştirdikten sonra sağa ve sola esneme hareketleri yapabilirsiniz. Tüm bu hareketler incelme için en önemli ve doğru çalışmaları sağlarken, mutlak olarak düzenli şekilde yapılmaları gerekmektedir.

Sağlıklı Egzersizler İle Bacak İnceltme

Ev ortamında kolay bir şekilde yapılabilecek bacak inceltme ve zayıflama hareketleri düzenli bir program ile uygulandığında istenen sonuç elde edilebilir. Fakat her zaman uzman tavsiyeleri alarak profesyonel öneriler ile ve düzenli bir beslenme programı ile birlikte egzersizler sürdürüldüğünde gerçek bir etki ortaya çıkacaktır. Bu nedenle vücudunuzu zorlayan ve rahatsızlıklar ortaya çıkaran egzersizlere ara verip mutlaka uzmanlara danışarak devam etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya Diyeti İle Kilo Verme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
18 Paylaşımlar
Paylaş12
Tweetle
Pin6
Paylaş
Paylaş