Kolay Örgüler

Bebek Battaniyesi Şiş İle Yapılışı

Bebek Battaniyesi Şiş İle Yapılışı

Anneler bebekleri için en sağlıklı ürünleri kullanmak ister. Özellikle yeni doğmuş bebeklerin yüzde yüz pamuklu giysiler giymesi gerekir. Bu nedenle annelerin petrol içerikli, sentetik ve naylon içerikli tekstil ürünlerinden kesinlikle kaçınmaları gerekir. Özellikle bebeklerin cildine direk temas eden ürünlerden biri de bebek battaniyeleridir. Bebekleriniz için bir bebek battaniyesi yapmak isterseniz bunun için mutlaka bebe yünü ve yüzde yüz pamuklu ipleri tercih etmenizde fayda vardır. Yine anti alerjenin bebe yünleri de ideal bir seçim olacaktır. Kız çocukları için pembe gibi renkleri tercih edebilirken, erkek çocukları için ise gri ve mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer genç kızlar çeyizleri için bebek battaniyesi örmek isterlerse sarı, beyaz ve yeşil renkleri tercih edebilirler. Çünkü bu renkler hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için uygun renkler olacaktır. Bu yazımızda çiçeği burnunda anneler için Bebek battaniyesi örgü modelleri şişle yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bebeğiniz için en özel battaniye modeli arıyorsanız yazımızı takip ederek bu harika modeli bebeğinize örebilirsiniz.

Bebek Battaniyesinin Yapım Aşamaları

Bu modelimizi 2 şiş ile yapacağız. Şiş numarası olarak 3.5 ya da 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Elbette şiş numarası ipin kalınlığına göre değişebilir. İşte modelimizin yapım aşamaları…

  • İlk olarak şişimize 50 ilmek alarak başlıyoruz.
  • Eğer 50 ilmek ipiniz için az gelirse bir metre kadar ilmek almanız yeterli olacaktır. İpin kalınlığına  göre ilmek sayısını artırıp, azaltabilirsiniz.
  • İlk 5 sırayı sürekli olarak haroşa örgü yapıyoruz.
  • 5 sıradan sonra 5 adet düz örgü yapıyoruz,
  • 5 adet düz örgüyü ördükten sonra yine 5 ilmek, haroşa örüyoruz.
  • Tüm sırayı bu şekilde ördükten sonra, bir diğer sıraya geçiyoruz.
  • Bu sırada haroşa örgülerin üzerine düz örgü, düz örgülerin üzerine haroşa örgü yapıyoruz. (yani hasır görünümünde bir model ortaya çıkacak.)
  • Bebek battaniyesi tam bir metre olduktan sonra kenar oyalarını yapabilirsiniz.
  • Farklı bebek battaniyelerini görmek isterseniz el örgüsü bebek battaniyesi modelleri yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Baykuş Modeli Erkek Çocuk Süveteri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin2
Paylaş
Paylaş