Kolay Örgüler

Bebek Odası Duvar Süsleri

Bebek Odası Duvar Süsleri

Bebek Odası Duvar Süsleri. Aile içine henüz katılan minikler için oluşturulan heyecanlı hazırlıklardan bir diğeri de onlara rahat, sessiz ve huzurlu bir oda yaratmaktır. Elbette bu değerli varlık için her şeyi yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki hepimiz çocuklarımıza kendimizden çok daha fazla zaman, para ve emek harcıyoruz. Onlara en iyi koşulları sağlamak ve hayatta her şeyin en güzelini dilemek kadar doğal bir şey yok. En değerli ve özel varlığımız için yapmayacağımız hiçbir şey yoktur ve tabi ki bebek odası dekorlarında da bu husus görülmektedir. Bebek odası dekorları, badanalı veya duvar kâğıdı zemin ile başlar, bebek odasının karyola veya beşik gibi mobilyaları, şifonyer ve gardırop, alt değiştirme masası ve en önemlilerinden biri olan bebek odası aksesuarları ile devam eder. Emzirme koltuğu ve son olarak çeşitli dekoratif objeler ve süs eşyalarından bazılarıdır.

Şık, ferah ve sessiz bir oda sadece bebeğe değil anneye de olumlu etki yapacaktır. İyi bir aydınlatma (ve gerekli durumlarda karartma), güvenli dolu bir beşik, bel kısmını ve sırt desteği ile rahat bir emzirme koltuğu, kullanım bakımından önemli olduğu gibi dekoratif oda dekoru da hem anne hem de bebek psikolojisi açısından büyük bir önem arz etmektedir.

1.     Mavi, bebekler için huzur ve dinginliği adresidir. Mavi renkte tasarlanmış bir ağaç motifi ile bebeğinizin başucuna astığınızda, kendisini son derece rahatlamış olacak ve bir de kendisine küçük yaştan itibaren ağaç sevgisini aşılamış olacaksınız.

2.     Duvarlar üstünde çit üzerinden atlayan koyunlar, bebeğinizin dikkatini fazlasıyla çekecek ve ilk hayvanları ile de tanışmış olacaklar. Sevimli bir koyun motifi ile bezenmiş bir duvar kağıdını bebeğiniz çok sevecek.

3.     Bordür her ne kadar demode bir seçim de olsa yine de bebek odaları için vazgeçilmez olabiliyor. Bebekler için özel olarak tasarlanmış bu duvar kağıtları ile bebeğiniz ister kız olsun ister erkek olsun aradığınız motifi kolaylıkla bulmanız için içerisinde bir sürü alternatif barındırıyor.

4.     Üç boyutlu paneller ile saklanmış aydınlatmalar, özellikle gece karanlığında bebeğinizin karanlıktan korkmamasına hem olanak verecek hem de oda için gerekli aydınlatma görevini de üstlenmiş olacaktır.

Bebek Odası Duvar Süsü Yapılışı

Bebek Odası Duvar Süsü Yapılışı
 • Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Amigurumi tekniği ile yılbaşı ağacı istenilen şekilde yapılabilmektedir. Amigurumi tekniği ile yapılacak olan yılbaşı ağacının süslemesi tamamen kişiye göre değiştirilebilir. Yılbaşı amigurumi yapılışı uzun sürebilmektedir. Farklı süslemeler yaparak gerçek yılbaşı ağacı için süsleme yapılması da mümkündür. Yılbaşı ağacının yapılma biçimine bağlı olarak amigurimi yapılışı çeşitlendirilebilmektedir. Amigurumi yılbaşı ağacı tarifi özellikle yeni yıl döneminde sık sık […]

  Daha Fazla Oku

 • Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi ile gemi yapmak isteyen kişiler için özel tarif ve yönlendirmeler bulunur. Amigurumi ile gemi yapmayı hedefleyen kişilere farklı özeliklerde elyaf boncuklar, tığ ve ip gerekmektedir. Amigurumi ile yapılacak olan modele bağlı olarak kullanılan tığ oranı değişmektedir. Her tığ için belirlenmiş sayılar bulunur ve bunlar kalınlığı belirler. Dolayısı ile Amigurumi yöntemi ile gemi yapmak isteyenlerin […]

  Daha Fazla Oku

 • Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Amigurumi robot yapılışı için gereken malzemeler alındıktan sonra örgü aşamasına geçilebilir. Amigurumi yöntemi ile yapılan robot farklı modellerde olabilmektedir. Standart boyutlarda ve renklerde yapılacak olan bir Amigurumi robot tarifi kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Kullanılma biçim ve yöntemlerine bağlı olacak şekilde robot tarifi aksesuar olarak da örülebilmektedir. Amigurumi robot tarifi için kişilerin adımları izlemesi önerilir. Amigurumi […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Yılın En Trend Bebek Battaniyesi Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş