Kolay Örgüler

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

Bikini bölgesi, vücudun diğer bölümlerine kıyasla daha koyu bir renktedir. Bununla birlikte bu koyuluktan farklı olarak iç ya da dış faktörlerin etkisi ile kadınlarda, özellikle ileri yaşlarda, bikini bölgesi kararması olarak ifade edilen durum ortaya çıkabilir. Genital bölge temizliğini de yakından ilgilendiren bu konu kadınlar için oldukça can sıkıcı olup, psikolojik olarak olumsuz etkilere yol açabilir ve özgüveni ya da cinsel sağlığı etkileyebilir.

Bikini Bölgesindeki Kararmanın Nedenleri

Bikini bölgesinin renginin giderek koyulaşması anlamına gelen kararmanın şiddeti her kadında değişebilir. Bir sağlık sorununun göstergesi olmamakla ve fiziksel bir olumsuzluğa yol açmamakla birlikte kadınların psikolojisini olumsuz etkileyen bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlatılır?

Çeşitli nedenlerle renk değiştiren bikini bölgesi için doğal yöntemler ya da cerrahi uygulamalar kullanılarak bikini bölgesi beyazlatma işlemi yapılması mümkündür. Uygulamalar kararmanın giderilmesine yönelik olabileceği gibi renk değişimlerinin engellenmesine yönelik de olabilir. Epilasyon yöntemlerine ya da iç çamaşırı tercihlerine özen gösterilerek doğal yöntemlerle bu bölge koruma altına alınabilir. Bikini bölgesinin beyazlatılması için lazer uygulamalar ve genital bölgeye sürülen kremlerden yararlanılabilir. Bu bölge için özel olarak hazırlanan onaylı ürünler dışındaki kozmetik ürünleri beyazlatma işlemi için kullanmamalısınız. Beyazlatıcı kremler sürdükten sonra bırakılan ya da bir süre sonra yıkanması gereken şeklinde farklı yapılarda olabilir. Bu ürünler kalıcı çözüm olmadığından sürekli kullanım gerekebilir. Bu bölgenin hassasiyeti gereğince krem kullanırken mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Kararmaları etkili bir şekilde açmak üzere lazer uygulamalar da kullanılabilir. Bu yöntemde derinin alt tabakalarına dek ulaşılarak melanin yapısı etkisizleştirilir. Cilt Kararmasının temeli olan bu yapının etkisizleştirilmesi sebebiyle lazer uygulamaları bikini bölgesi beyazlatma için kalıcı çözümdür.

Bikini Bölgesi Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Hava geçiren ve terlemeyi önleyen pamuklu iç çamaşırları kullanarak genital bölgenizde kararma oluşmasını önleyebilirsiniz. Kararmaları önleyebilmek adına genital bölge temizliğinde kullandığınız yöntemleri ve kozmetik ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Lazer uygulamalarından ya da bu iş için üretilmiş olan kozmetik ürünlerde yararlanmak istemiyorsanız bikini bölgesi beyazlatmada doğal yöntemler ilginizi çekebilir. Ancak bölgenin hassasiyeti sebebiyle doğal yöntemlerden yararlanırken dikkatli olmanızda yarar var. Beyazlatma işlemi için tercih ettiğiniz bitkisel kürleri uygularken vajinanın iç kısımlarına bulaşmamasına da dikkat etmelisiniz.

Bölgesel Kararmalar için Doğal Tarif (Genital Bölge ve Koltuk Altı için)

Bölgesel Kararmalar için Doğal Tarif (Genital Bölge ve Koltuk Altı için)

Bir önceki yazımız olan Kaş Ve Kirpiklere Bitkisel Bakım Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş