Kolay Örgüler

Bir Buket Çiçek Tığ Oyası Yapılışı

Bir Buket Çiçek Tığ Oyası Yapılışı

Tülbent kenarına dönmek isteyenler için tığ oyası modelleri özellikle daha rahat uygulanabilir olması nedeniyle kullanılmaktadır.

Çiçek motiflerini sevenler için bir buket çiçek tığ oyası yapılışı özellikle başörtü kenarı hazırlamak isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden biridir. Motifi uygulamak isteyenler ayrıntılı şekilde verilen bilgiler üzerinden yapacakları uygulama ile ilk aşamadan itibaren sorunsuz şekilde işlemi yapabilirler. Tülbent ya da yazmaların etrafını dönerek kenar hazırlamak isteyenler tığ ile yapacakları oyaları kullanabilirler.

Farklı görünmesi ve son derece şık olması nedeniyle tercih edilmekte olan çiçek tığ oyası modelleri farklı renklerin birleşimi ile hazırlanabilir. Oyayı hazırlamak isteyenlerin öncelikle gerekli olan malzemeleri tedarik etmeleri gerekir. Uygun renklerde ip ve tığ ihtiyaç duyacağınız malzemeleri oluşturmaktadır. Çiçeklerden oluşturulacak olan buket ile yazma ya da tülbent kenarını şekillendirmek isteyenler son derece şık görüntüler elde edebilirler. Bir bütün şeklinde hazırlanacak olan oyaların yanı sıra tek tek parçalar halinde hazırlanarak daha sonrasında bir araya getirilecek olan modellerde bulunmaktadır.

Yazma ve Tülbent Tığ Oyaları

Tülbent ya da yazmanın içerisinde bulunan renk seçeneklerine göre ipler kullanılabilir. Bir bütün oluşturması nedeniyle özellikle tercih edilecek olan renkler oldukça önemlidir. İlk aşamada oyanın kullanılacağı tülbenttin ya da yazmanın kenarı dönülerek işleme için uygun hale getirilmesi gerekir. Daha sonrasında hazırlanacak olan bir buket çiçek tığ oyası tamamlanarak tülbent ya da yazmanın kenarına dikilebilir.

Bir önceki yazımız olan Acemiler İçin Kolay Tığ Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş