Kolay Örgüler

Birbirinden Güzel Mekik Oyaları Modelleri

Birbirinden Güzel Mekik Oyaları Modelleri

Birbirinden güzel mekik oyası modeli bulunmaktadır. Bu oyalar genellikle yazma kenarlarına ve havlu kenarlarına uygulanmaktadır.

Boş zamanınızı örgü örerek geçiriyorsanız, mekik oyaları örerek ortaya güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Kendiniz için veya hediyelik olarak kullanabileceğiniz bu modeller ömür boyu hatıra olarak kalacaktır.

Mekik Oyası Modelleri

Mekik oyası, genellikle yazma kenarlarına ve havlu kenarlarına uygulanan bir işlemedir. Farklı bir görünüme sahip olan mekik oyası, aynı zamanda diğer oyalara göre daha şık ve daha gösterişli durmaktadır. Bundan dolayı her genç kızın çeyizinde mutlaka mekik oyası bulunmalıdır.

Mekik oyaları modelleri oldukça fazladır. Normal düzeyde mekik oyası örmeyi bilen herkes bu modelleri rahatlıkla örebilir. Yazma çeşitlerine ve havlu kenarlarına uygulanan mekik modelleri son derece şık ve zarif duran fakat yapımı biraz zor, emek isteyen modellerdir. Büyüklü ve küçüklü birçok mekik oyası modeli bulunmaktadır. Papatya modeli, üçüz çiçekler, nazar boncuğu, kel mekik motifli modeller olmak üzere birbirinden farklı birçok mekik oyası modeli vardır.

Mekik Oyası Örmek İçin Gerekenler

Mekik oyası, çok malzeme isteyen bir örgü çeşidi değildir. Bunun için öncelikle örmeyi düşündüğünüz yazma veya havluyu edinmelisiniz. Hangisini örecekseniz renkleriyle uyumlu olacak şekilde ip seçmelisiniz. Yazma veya havlu, ip ve mekik gerekli olan tek malzemelerdir. Bu malzemelerin hepsini herhangi bir zücaciyeden bulmanız mümkündür. Birbirinden güzel mekik oyası modelleriyle genç kızların çeyizlerini süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İncili Örümcek Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
4 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş