Kolay Örgüler

Boncuklu Kır Çiçekleri Tığ Oyası Yapılışı

Boncuklu Kır Çiçekleri Tığ Oyası Yapılışı

Boncuklu kır çiçekleri tığ oyası yapmak son derece pratik bir örnektir. Bundan dolayı birçok yazmada uygulayabilirsiniz. Yazma kenarlarına uygulanan birçok oya modeli bulunmaktadır. Bu modellerden biri de boncuklu kır çiçekleri modelidir. Tığ yardımıyla örülen bu model son derece pratik, hemen hemen herkesin örebileceği ve zarif duran bir modeldir. Yazma kenarlarına örülebilen bu model aynı zamanda namaz ve mevlit eşarplarında da zarif durmaktadır.

Boncuklu Kır Çiçekleri Örneğinin Yapılışı

Boncuklu kır çiçekleri modeli için gerekli olan malzemeler, yazma, yazmaya uyumlu renkte ip, inci ve tığdır. Malzemeleri kolaylıkla temin edilebilen bu model yapımı da kolay olduğundan kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir modeldir.

Boncuklu Kır Çiçekleri Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Öncelikle inci tarzı kum boncuk ipe dizilir. Boncuklu kır çiçekleri yapmak için bu işlemle başlamalısınız.

Daha sonra yazmanızın kenarına tığ battısı yapılmalıdır. Örneği örmeye başlayabilirsiniz. İlk sırada ipi tığ battıya sabitledikten sonra bir zincir çekilir, üzerine 6 tane boncuk atılır ve bir zincirin üzerine kapatılır. Tekrar bir zincir çekilir üzerine bir boncuk alınır kapatılır tekrar bir zincir çekilir, her bir 6 boncuk için bu işlem tekrarlanır.

Bir zincir daha çekilir iki kez tığın başına sarılır ve 3. Kutucuğa girilir. Bu kutucuktan iki adımda çıkılır. Tepeye 4 zincir çekilir ve 6 tane sık iğnesi yapılır. 7. Sık iğnesi tığ battısına batırılır. 6 boncuk alınır ve tüm işlemler her bir dört kenar için uygulanır. Boncuklu kır çiçekleri tığ oyası yapmak görüldüğü gibi son derece kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Pırpırlı Keloğlan Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek