Kolay Örgüler

Boyunluk Modeli Örgü Yapılışı

Boyunluk Modeli Örgü Yapılışı

Boyunluk modeli örgü yapılışı oldukça basittir. Örgü örmek keyifli olduğu kadar, zor bir iştir. Özelikle yeni başlayanlar bayağı zorlanır. Artık her şeyin kolayı olduğu gibi, örgü örmenin de birçok yolu vardır. Şemalar, örgü terimleri ve işaretleri ile hiç bilmeyen birisi dahi, adımları takıp ederek istediğini şeyi örebilirsiniz.

Kış mevsimi geldiği zaman, en çok kullanılan ve tercih  edilen parçalardan biri de boyunluktur. Hem soğuktan korur hem de görünümü, farklı bir hava katar. Küçük bir parça olduğu için, çok kısa bir süre içinde yapılabilir. Birçok modeli vardır. Siz de isteğiniz modeli seçerek, boyunluk modeli örgü yapılışı hakkında bilgi alabilirsiniz. Kısa bir süre içinde yapabilirsiniz. 

Pirinç Örgü Boyunluk Modeli

Pirinç örgü boyunluk modeli, en basit modellerden biridir. İlk kez boyunluk örmek isteyenler için, kolaylık sağlayacaktır. Siz de yapabilirsiniz.

Malzemeler;

• Nako ip ( istediğiniz renk)

• 4 numara şiş

Yapılışı; Boyunluk yapımı için, ilk olarak 50 ilmek atılır. Daha sonra bir düz bir ters olacak şekilde örmeye devam edilir. Yani terslerin üzerine ters, düzlerin üzerine de düz gelecek şekilde olmalıdır. Bu sayede pirinç örgü ortaya çıkacaktır. Daha sonra örme işlemi bitince, iki uçtan birleşip dikilir.

20 Dakika da Biten Boyunluk Modeli

Boyunluk modeli örgü yapılışı çok kolaydır. 20 dakika içinde yapılan bu modeli siz de rahatlıkla örebilirsiniz.

Malzemeler;

• 5 numara şiş

• İstediğiniz renkte yün ip

Yapılışı; 20 dakika da yapılan boyunluk modeli için, ilk olarak 30 adet ilmek atılır. Daha sonra 10 ilmek düz, 10 ilmek haroşa ve tekrar 10 ilmek düz yapılır. Yani 3 parça şeklin de duran bir modeldir. Genişliği kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hem şık hem de basit bir modeldir. İsterseniz de akıllı ip kullanarak, kendiliğinden desen çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun gibi basit bir şekilde yapabileceğiniz birçok model vardır. İlk kolaylardan başlayarak, kendinizi geliştirip, daha sonra farklı modeller deneyebilirsiniz. Hem hobi olarak, hem de ek gelir sağlamak için yapabilirsiniz. 

Dikişsiz Boyunluk Modeli Örgü Yapı

Dikişsiz Boyunluk Modeli Örgü Yapımı

Bir önceki yazımız olan Gül Tomurcuğu Örgü Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
6 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin6
Paylaş
Paylaş