Kolay Örgüler

Çatalla İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Çatalla İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Çatalla iğne oyası son zamanlarda tüm kadınlar tarafından çok yoğun bir şekilde ilgi görmüş ve kadınlar bu şekilde de yapabilecekleri oyaların tekniğini öğrenmeye başlamışlardır.

Bu işlem yapılırken öncelikli olarak yapacağınız oya için 1 adet çatala ve hangi renkte yapacaksanız o renk çeşitlerinde iplere ihtiyacınız olacaktır. Bu şekilde işleminize başlarken nasıl bir yol izleyeceğiniz resimde sizlere gösterilmiş olup aynı zamanda sözlü olarak da ifade edilerek çok daha rahat bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmeniz sağlanacaktır. Yaparken ilk olarak ipi çatalın orta kısmından geçirmeniz ve elinizle tutmanız çok daha kolay bir şekilde işlemi gerçekleştirmeniz sağlayacaktır. İpi tüm çatal boyunca bol bir şekilde çevirmeniz ve orta kısım ile bunu sararak çataldan çıkartmanız modele başlamanız açısından önemlidir.

İşleminizin bir sonraki aşamasında aldığınız ipleri orta kısma batarak dilediğiniz gibi bir zürafa şekli oluşturmanız sağlanacaktır bu şekilde üst raf oluşturulduktan sonra bir tık daha üstünde geniş yelpazeler şeklinde ip geçişleri sağlamanız işlemi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Daha sonra Hazırladığınız bu modeli Sizlerde çatalla tığ oyası yapımı sürecinizin devamı olarak değerlendirebilirsiniz. Oluşturduğunuz çiçek deseni sayesinde yazmanız da Dilediğiniz gibi bir tığ oyası yapımına Sizler de oldukça basit bir şekilde gerçekleştirerek dilediğiniz gibi birgül görünümünün oluşmasına sağlayabilirsiniz. İstediğiniz motifleri oluşturmak İşte bu kadar basit bir şekilde gerçekleşebilecektir.

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Pır Pır Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
6 Paylaşımlar
Paylaş5
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş