Kolay Örgüler

Çeyizlik Patik Modelleri

Çeyizlik Patik Modelleri

Çeyizlik patik modelleri, her evlenecek genç kızın çeyizine süsler. Hatta damat bohçasında ailesi içinde bir yer ayrıldığında annesine, kız kardeşlerine de patik hediye edilir. Pek çok farklı tarzda örülen çeyizlik patikler farklı farklı modeller ile de karşımıza çıkar. Siz istediğiniz zevke göre çeyizlik patiğinizi örebilirsiniz. Kış aylarında ayakları sıcak tutmanın en önemli yöntemlerinden biri bu patikleri giymektir. Her yörede farklı farklı kendini gösteren patikler bebekler içinde çok fazla tercih edilir. Bebeklerin ayakları soğukta kalması ve gaz problemi oluşmasın diye minik patikler bebeklerin ayaklarını giydirilir. Çeyizlik patik modelleri içinde simli ip ile örülmüş patikler daha fazla tercih edilir. Ardından ayakkabı tabanlı patikler, kültürel bölgeye göre patikler örülür.

En Güzel Patik Modelleri Yapılışı

Çeyizlik patik modelleri istenilen modele göre farklı farklı örülebilir. Fakat iki şiş ile kolay bir patik yapılışı arıyorsanız. Aşağıda yer alan adımları takip ederek kendinize, sevdiklerinize çeyiz için patikler yapabilirsiniz.

  • Tercih için simli ip ve patik ipliği kullanılabilir. Modelin yapımı için şişe ilmek atın. Ters yüz ile başlanır.
  • Toplam yüz ilmek atıldıktan sonra ikinci sırayı örmeden önce ilk ilmeği alın ve örmeden bırakın.
  • Ardından da örmeden alınan ipin yanındaki ilmeği alın ipi üzerine atın ve ilmeğin içinden çıkarın.  İlmekleri tek bir ilmek gelene kadar ters örün.
  • Son kalan ilmeği düz olarak örün.
  • Ön yüzün gelindiğinde her zaman ilkini örmeden alın ve geriye kalan ilmekleri ters olarak örün. Bu şekilde bir diş haroşa sırası oluşturabilirsiniz. Toplam 18 sıra haroşa yapın.
  • 19. Dış haroşa yaparken ise örgü üçe ayrılır. İlk olarak 41 ilmek diğer şişe alınır.
  • Ardından da 17 ilmek daha diğer şişe alınır. Ardından 18 ilmeğe gelince 19 ilmek ile birlikte örülür. İki ilmek düz olarak örülür.
  • Ardından örgünün ters yüzüne geçilir. 17 ilmek şişe geçirilir. 18 ve 19 birlikte ters olarak örülür.  Ayağınız ölçüsünde bu işlemi yapın genellikle 12 sıra sonra ön yüze gelerek tüm ilmeleri kesin ve patiği bitirin. Ardından patiğin alt tabakası tersten dikin.

2022 Yılının Çeyizlik Patik Modelleri

2022 Yılının Çeyizlik Patik Modelleri

Bir önceki yazımız olan Renk Cümbüşü Noel Patik Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş