Kolay Örgüler

Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Yapımı

Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Çeyizlik takım yuvarlak lifler farklı şekillerde lif yapmak ya da kullanmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Bunun için ilk etapta geometrik şekiller sonra da hayvan, meyve gibi fenomenlerin şekilleri kullanılmıştır. Takım yuvarlar liflerden yola çıkılarak da birçok model türetmek mümkün.

Yeni Model Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Yeni Model Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Yuvarlak Lif Modelleri Yapılışı
Yuvarlak Lif Modelleri Yapılışı
Kolay ve Şık Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Kolay ve Şık Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Yapımı
Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Yapımı
Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif
Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif
Renkli Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı
Renkli Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı

Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Nasıl Yapılır?

Çeyizlik takım yuvarlak lifin başlangıç kısmı kare olanlara göre büyük farklılık gösteriyor. Stabil bir fıstık sayısıyla ilerlemek yerine çok az sayıyla başlanıp belli düzen ve sıklıklarla fıstık sayısı arttırılır. Arttırma işlemi minimalist başlanan lifi büyütmek, genişletmektir. Neredeyse bütün yuvarlak lif modelleri istenildiği kadar büyütülebiliyor.

Takım yuvarlak lif modellerinde kullanılan başlama ve arttırma tekniği, uygun ipler kullanılarak farklı kalınlıklarda battaniye, paspas, masa veya koltuk örtüleri yapmak için de uygundur. Yuvarlar lif modelinin adım adım yapılışı aşağıdaki gibidir:

 • 6 adet zincir çekilerek bir halka oluşturmak için ilk zincire batılarak sabitlenir.
 • Elde edilen halkanın içerisine üçer defa batılarak 6 adet fıstık yapılır. Fıstıkların aralarında 2 zincir çekilir.
 • İkinci sıra için bir fıstık yapılıp kapatılır. Üzerine ikinci fıstık yapılır, kapatılmadan ilk fıstığın dibine batılarak bir fıstık daha oluşturulur ve iki fıstık birlikte kapatılır.
 • Bu işlem dilimlerin büyümesi için yapılan arttırma işlemidir. Dilimler arasında ikişer zincir çekilerek 6 defa aynı örüntü tekrarlanır.
 • Bir sonraki sırada yine ilk fıstık kapatılır. İkinci fıstık kapatılmadan en dibe batılarak fıstık yapılır son olarak bir sonraki fıstığın dibine batılarak yeni fıstık oluşturulur. Tığ üzerindeki üç fıstık birlikte kapatılır.
 • Üçlü yıldızın hemen yanını arttırma fıstığı yapılır. Yani ilk sırada yapıldığı gibi bir fıstık yapılıp kapatılır. Üzerine ikinci fıstık yapılır, kapatılmadan ilk fıstığın dibine batılarak bir fıstık daha oluşturulur ve iki fıstık birlikte kapatılır.
 • Bu arttırma işlemi, lif istenilen boyuta kavuşana kadar dilimler arasında ikişer zincir çekilerek devam eder.
 • Lifin ideal çapı olan 32 santimetreye ulaşıldığında örgü bitirilerek lifin bütün çevresi tığ ile oyalama yapılarak süslenir.

Çeyizlik Takım Yuvarlak Lif Malzemeleri

Çeyizlik takım lif malzemeleri aşağıdaki gibidir:

 • 1 yumak lif ipi
 • 1 adet örgü tığı

Bu malzemeler bir adet lif için yeterlidir. Takım yuvarlak lif için malzemeler her parçaya bir yumak ip denk gelecek şekilde hazırlanabilir.

Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı Detaylı Anlatım

Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapımı Detaylı Anlatım
 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku

 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku

 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Lif Modelleri ve Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ