Kolay Örgüler

Çiçek Modelli Tığ İşi Örgü Modeli Yapılışı

Çiçek Modelli Tığ İşi Örgü Modeli Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Çiçek modelli tığ işi örgü modeli yapılışı günümüzde sıklıkla ön planda yer alır. Tığ işlerini seven kadınların tercihlerinde her dönem için çiçek modelleri tercih edilir. Aslında çiçek modelleri kadınlar için pek çok alanda tercih edilir. Genel olarak tığ işlerinin ince yapıları çiçek modelleri ile daha kolay olarak ortaya çıkar. Tığ işlerinde farklı çiçek modelleri kullanılır. Günümüzde ise trend olarak tığ işleri için çiçek modellerinde sade renkli modeller tercih edilir. Özelliklede yazma çeşitleri için tığ işi çiçek modellerinde sade renkler her ortam için kullanıma uygun yapıdadır. Genel olarak tığ işini öğrenme süreçlerinde mutlaka çiçek modellerinden en azından birisi yer alır. Tığ işi çiçek modelleri ile yapılan örgüler günümüzde farklı pek çok ortamda kullanılabilir.

Çiçek Modelli Tığ İşi Örgü Modeli Yapım Aşamaları

Genel olarak günümüzde çiçek modelli tığ işi örgü modeli yapılışı aşamaları pratik işlemler ile sağlanır. Pek çok tığ işi için 3 numara tığ ile numara ile Alize ip tercihleri ile örülür. Tığ işlerinde çiçek modelleri genellikle basit model çeşitleri ile başlanır. Basit olarak çiçek modelli olan tığ işinin örgü yapım aşamaları ise şunlardır;

  • Çiçek modelli örgümüze ilk olarak 10 zincir çekerek başlıyoruz.
  • Ardından aralıklı batırarak 6 zincir çekiyoruz.
  • Bu aşamalar ile altılı olan zincir oluşturmaktayız.
  • Zincirin ilk halkası sıkı bir şekilde ip ile tutularak zinciri tek seferde çekiyoruz. Bu işlemler ile ilk çiçeğimiz oluşmuş oluyor.
  • Çiçeğin üzerinde tekrardan zincir çekerek aşağıya inmeye başlıyoruz.
  • Alt sıralarda yine aynı işlemleri yaparak altılı çiçek modelleri oluşturulur.

Çiçek Modelli Tığ İşi Örgü Modeli

Genç kadınların yazma kullanımlarında özellikler tercihleri tığ işi çiçek modelleri oluyor. Genel olarak ise günümüzde çiçek modelli olan tığ işleri sıklıkla beğeni ile takip edilir. Farklı tasarım ve renkleri ile daha çok öne çıkan çiçek modelleri günümüzde kadınların ilgi odağı haline gelmiştir. Çiçek modelli tığ işi örgü modeli yapılışı işlemleri ile beğenilen o modelleri sizlerde kendi elleriniz ile yapabilirsiniz.

3D Tığ İşi Örgü Çiçek Yapılışı

3D Tığ İşi Örgü Çiçek Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ