Kolay Örgüler

Çok Kolay Kundak Bebek Yeleği Yapı Mı

Çok Kolay Kundak Bebek Yeleği Yapı Mı

Geçmişten günümüze kadar bebek yeleği modelleri konusunda farklı modellerin oluşturulması özellikle kullanıcıların seçenekleri değerlendirmesini sağlamaktadır. İlk defa örgü yapacak olanlar için örgü kundak yeleği yapılışı birebir anlatımıyla sorunsuz şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Modeli oluşturmak isteyenler verilen ölçüler üzerinden uygulama yaparak kısa sürede tamamlayabilirler. Gerekli malzemeleri tedarik yedikten sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Farklı renklerde iplerin kullanılması kız veya erkek bebekler için modelin hazırlanmasını sağlamaktadır.

Bebek Kundak Yelek Modeli

İlk aşamada arkası için 86 ilmek ile başlanmaktadır. Öne doğru bütün bir şekilde örgü yapılmaktadır. Arka kısımda kenarları için 18 ilmek haraşo ve geri kalanının düz örgü olarak devam edilmesi gerekmektedir. 36 sıra haroşa örülerek daha sonrasında her iki kenar için onar ilmek kesme işlemi yapılması gerekir. Ardından 24 sıra daha örülerek kol ve yaka kısımları ayrılmaktadır.

Kollar için toplamda 19 ilmek ayrılarak ortadaki 24 ilmeğin kesilmesi gerekmektedir. 12 sıra örüldükten sonra 24 ilmek atılması gerekmektedir. Son olarak dört sıra daha haraşo örülerek kenarlardan sekiz ilmek haraşo örerek ortadaki baklava deseni oluşturulmaktadır. Detaylı şekilde verilen anladım sayesinde kundak yelek modeli oluşturmak isteyenler son derece basit uygulama ile kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirler.

Aynı modeli farklı renk ipler ile uygulayarak son derece rahat kullanım imkanı sağlamakta olan kundak bebek yeleği modeli oluşturulabilir. Örgü işleminin tamamlanmasının ardından bütün bölümler birbirine dikilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Yeni Doğan Kundak Bebek Yeleği

Yeni Doğan Kundak Bebek Yeleği

Bir önceki yazımız olan Anlatımlı Şiş İşi Örgü Bebek Yeleği Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek