Kolay Örgüler

Cüzdan Patik Yapılışı

Cüzdan Patik Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Cüzdan patik örülmesi, biraz uğraştırıcı ancak örülmesinden sonra oldukça şık ve modern duran bir görünüme sahip olmasından dolayı oldukça tercih edilen örgülerden biridir. Cüzdan patik yapılışı için şu adımların izlenmesi gereklidir:

 • 46 ilmek ile başlanır.
 • 4 sıra haroşa modeli örülür.
 • 5. sıra için 2 ilmek düz örelür, 1 dolanır ve 1 ilmek kesilir.
 • 2 sıra daha haroşo örülür.
 • Daha sonra model kurulumuna başlanır. ilk 2 ilmek düz örülür, sonraki 3 ilmek beraber alınır ve bir ilmeğe çevrilir. Daha sonra 3 iilmek dolanır ve ilmekler eksilmemiş olur. 21 sıra boyunca bu şekilde devam edilir.
 • 21 sıranın tamamlanmasından sonra arttırma işlemine başlanır. 1 dolama, 4 düz örme ve yine 1 dolama ile beraber modelin devami örülmeye devam edilir.
 • patiğin ne kadar uzun olacağı belirlendikten sonra, 3 ilmekten 3 ilmek çıkarma ile örgüye devam edilir. Ancak bunun yapılacağı sıraların baş ve sonlarında ikişer ilmek düz örülmesi gereklidir.
 • Buradan sonra olacak sıraların 21 ilmek sağ tarafta, 4 ilmek ortada ve 21 ilmek sol tarafta görünecek şekilde olması gereklidir.
 • Bu bölgenin örülmesinden sonra tabanın örülmesine geçilir. Kenarlarda kalan kısımlar patiğin alt kısmına bitişik şekilde örülür ve patik bitirilir.

Cüzdan Patik Örmek İçin Ne Gereklidir?

Cüzdan patiğin örüleceği malzemeler, şunlardır:

 • Şiş
 • 1 yumak ip

Cüzdan patik yapılışı tamamlandıktan sonra bilek kısmının daha sağlam olabilmesi için tığ ile bir sıra geçilebilir. Ancak bu durum isteğe bağlı olarak yapıldığından cüzdan şeklinde örülen her patik için tığa ihtiyaç olmayacaktır.

Bebekler İçin Cüzdan Patik Nasıl Örülür?

Cüzdan şeklinde bebek patikleri, yetişkinlere örüldüğü gibi örülür. Tek farkı, ilmek sayısının yetişkinlere örülen patiklerden daha az olmasıdır. Bebebler için cüzdan patik yapılışı için 46 ilmek yerine 16 ya da 18 ilmek ile örgüye başlanması gerekecektir. Bebeklerin büyüklüğüne ve patiklerin ne kadar süre bebeklere giydirileceğine göre patiklerin başlangıç ilmek sayısı arttırılabilir.

Derya Baykal Cüzdan Patik Yapımı

Derya Baykal Cüzdan Patik Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Devamını Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Devamını Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Devamını Oku

Bir önceki yazımız olan Beş Şişle Patik Yapımı başlıklı makalemizde Beş Şişle Patik Yapımı, Çiçekli beş şiş patik modelleri ve kolay patik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ