Kolay Örgüler

Dallı Güllü Tığ Oyası Yapımı

Dallı Güllü Tığ Oyası Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Genel olarak bayanlar dalında güller tığ oyası yapımı çok daha şık görünmesi nedeni ile pek çok kişi tercih etmektedir. Özellikle çeyiz yaparken hanımlar bu tarz oyalar gibi modellere her zaman hem kolay olması hem de gösterişli olmasından dolayı yer vermektedir. Çok farklı ve güzel renklerin bir arada buluştuğu bu oya modeli ile yazmalar ya da yemeniler çok daha güzel görünecektir. Tığ oyası yapmayı sevenler için son derece kolay ve şık bir model olan bu tarz oyalar gerek gelin çeyizlerini gerek ise yemeni kullanmayı seven kişiler için kesinlikle çok gösterişlidir.

Tığ Oyasının Yapılışı

Güllü ve yapraklı tığ oyası yapılışı için kesinlikle halka kullanılması gerekmektedir. Halkaların içi sık iğne ile doldurulur ve yaklaşık olarak 12 tane sık iğne yapılması yeterli olacaktır. Daha sonra sık iğne birleştirilir ve zincir çekilir. Zincir üçüncü sık iğne üzerine bir tane tırabzan yapılır. Bu işlemi 5 tane delik olana kadar yapılır ve zincir üzerleri küçük kirpikler yapılarak motifler yapılır.

Yemeni üzerine yeşil renk ip ile 13 tane kadar pimpirik yapılır ve böylece iki motif arası bu şekilde ayarlanır. Tığ ile dallı güllü oya yapılışı sırasında yeşil yaprak yapılarak oya tamamlanır. Bu şekilde sırası ile yapıldıktan sonra çok daha şık bir oya modeli elde etmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Boncuk Papatyalı Tülbent Oyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ