Kolay Örgüler

Desenli İspanyol Kol Bluz Yapımı

Desenli İspanyol Kol Bluz Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

İspanyol kollu bluz yapımı için kendi isteğinize göre farklı renklerde ip kullanabilirsiniz. Son derece estetik duran desenli İspanyol kol bluz yapımı sırasında ihtiyaç duyacağınız malzemeler şunlardır:

 • 6 ve 5 numara şiş
 • 2 adet ebruli
 • 4 adet düz renk ip

Desenli İspanyol Kol Bluz Modeli

İspanyol kollu desenli bluz modeli örgüye yeni başlayanların bile büyük bir keyifle örebileceği bir modeldir. Kol kısmı 95 ilmekle başlanıp ebruli iple düz örgü şeklinde tamamlanan bu bluz, son dönemde moda olan giyim tarzına da uygundur. Genellikle kadınlar için tasarlanan bu bluzu çocukların giyim tarzına da uydurabilirsiniz. Bluzun tasarımında tercih edeceğiniz renkleri birbiriyle uyumlu renkler arasından seçmeye özen gösteriniz.

Desenli İspanyol Kol Bluz Yapılışı

Desenli İspanyol kollu bluz yapmak isteyenlerin örgü konusunda deneyimli olmasına gerek yoktur. Özellikle örgüye yeni başlayan kişiler bile 5 ve 6 numara şiş kullanarak bu bluzu büyük bir keyifle örebilirler. Desenli İspanyol kol bluz yapımı sırasında şu işlemleri sırasıyla yerine getirmeniz yeterli olacaktır:

 • Örgüye kol kısmından 95 ilmekle başlayın.
 • Ardından istediğiniz renkte ebruli ip kullanarak düz örgü çekin.
 • Başlangıç kısmında ilmek attığınız ip iki katlı olsun.
 • Ördüğünüz ipi tek katlı tutun.
 • Eğer 38-40 beden İspanyol kollu bluz örecekseniz ebruli kısmın uzunluğu 20 santimi geçmemelidir.
 • Kol boyu ortalama bir modelde 44 santimdir. İsteğe bağlı olarak kol boyunu değiştirip kendi bedeninize uygun hale getirebilirsiniz.
 • Beden kısmını örerken öncelikle ebruli ip kullanın.
 • Bedenin üst kısmını düz iple örün.

Desenli İspanyol Kol Bluz Tasarımı

Desenli İspanyol kollu bluz tasarlamak için farklı renklerdeki ebruli ve düz renk ipleri kullanmanız yeterlidir. En çok tercih edilen kıyafetlerden biri olan İspanyol kollu bluz modellerinde bluzun kol uzunluğu isteğe bağlı olarak kısa veya uzun tutulabilir. Örgü sırasında kullanacağınız ebruli ve düz renk ipin en iyi kalitede olmasına özen göstermeniz tavsiye edilir. Desenli İspanyol kol bluz yapımı için 6 ve 5 numara şişleri kullanarak dilediğiniz tasarımı uygulayabilirsiniz.

Çok Kolay Yazlık İspanyol Kol Bluz Yapımı

 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ